Документ регулює переходи церков під іншу юрисдикцію і вказує, за яких умов це можливо.
Відповідно до закону, рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін до статуту належить зареєструвати відповідно до статті 14 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".
У законі зазначається, що зміна підпорядкованості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших майнових прав, крім випадку, зазначеного в статті 18 закону. Також в законі прописані майнові права церковних громад.
Частина церковної громади, яка не готова змінити підпорядкованість, вправі утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником або користувачем.
Статути (положення) релігійних організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом одного року з дня набрання чинності.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін у деякі закони України щодо підпорядкованості релігійних організацій і процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи" 17 січня 2019 року. 28 січня закон підписав президент України.
Церковні громади почали переходити під юрисдикцію Православної Церкви України після того, як 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці і томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.
Детальніше про перспективи помісної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Визнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".