UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опубліковані перші кадри з бойовиками на місці збитого Боїнга

Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові докази провини бойовиків у трагедії.

© News Corp Australia
Відеозапис з бойовиками на місці аварії літака була опублікована лише через рік після трагедії
Відеозапис з бойовиками на місці аварії літака була опублікована лише через рік після трагедії
© News Corp Australia
© News Corp Australia

Видання News Corp Australia опублікувало кадри, зняті самими бойовиками "ДНР", на місці аварії Боїнга відразу після трагедії.

На відео записані перші хвилини після виявлення збитого комерційного авіалайнера бойовиками.
На них видно, як бойовики фотографують останки загиблих пасажирів, а також оглядають їх особисті речі.

Журналісти відзначають, що бойовики оглядали сумки жертв, після чого зібрали цілу купу з мобільних телефонів і особистих речей пасажирів.

Командир, який прибув на місце, телефоном комусь розповідає, що було два літака, після чого наказує усім громадянським очистити територію і нічого не знімати з-за побоювань, що кадри потраплять в інтернет.

Він також просить тих, хто знімає, стежити, щоб на відео не було видно осіб. Потім він доручає своїм людям розосередитися і витягти чорний ящик бортових самописців і покласти все в своїй машині, пише австралійське видання.

Командир за кадром каже: "Вони кажуть, що Сухий збив цивільний літак (...)", "Так і є ... Це пасажирський літак"

Пізніше він показує ID-карту стюардеси.

"Бачиш, вони іноземці, малазійці", - говорить він.

"Хто дав їм коридор, щоб летіти?", - запитує його спільник.

Невідомий командир отримує численні телефонні дзвінки, у тому числі від ватажка бойовиків з Донецька, якого звуть Руслан, Володимира Антюфєєва - колишнього російського поліцейського, і одного з ватажків луганських бойовиків з ім'ям "Колян", йдеться в статті.

Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.