UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція заблокувала трибуну Ради

Після оголошеної спікером ВР перерви, опозиція заблокувала президію і трибуну парламенту. Депутати вимагають звільнити Тимошенко і зняти з розгляду законопроект про приватизацію ГТС.

Народні депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» заблокували президію і трибуну Верховної Ради одразу після того, як на вимогу фракцій «БЮТ-Батьківщина» і «Наша Україна - Народна самооборона» голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив півгодинну перерву і запросив лідерів фракцій до себе у кабінет на консультації.

Під час перерви має відбутися нарада лідерів фракцій і керівництва парламенту щодо порядку денного роботи ВР на сьогодні.

Опозиція вимагає невідкладно прийняти постанову про виконання рекомендацій ПАРЄ і звільнити Юлію Тимошенко та інших політв'язнів.

Також депутати вимагають зняти з розгляду законопроект, яким фактично дозволяється приватизація газотранспортної системи.

Зараз у президії і біля трибуни ВР знаходиться близько 30 народних депутатів. Двері до президії заблоковано стільцями.

На початку січня Рада вже намагалася проголосувати за приватизацію «труби», проте розгляд законопроекту тимчасово відклали у зв'язку з продовженням газових переговорів з Росією.

Документом пропонується наділити Кабінет міністрів повноваженнями щодо реформування НАК «Нафтогаз України». Зокрема, передбачається зняття заборони на розпорядження основними фондами «Нафтогазу». Окрім того, законопроект дозволяє уряду реорганізацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту.

Як стверджують автори документа, мета законопроекту - поділ функцій видобутку, транспортування і реалізації газу у зв'язку з вимогою Європейської енергетичної хартії, яку Україна підписала у листопаді 2010 року. Також зазначалося, що прийняття закону необхідне для створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС України.

Нагадаємо, раніше Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило зауваження до цього законопроекту. Як відзначили експерти, оскільки «Нафтогаз» входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, передання майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що воно може бути приватизоване. !zn

Читайте також:

Тимошенко: Янукович почав «здачу» газотранспортної системи

Україна переведе ГТС у реверсний режим для боротьби з монополією "Газпрому"

«Газпром»: Якщо для України труба - історичний скарб, то її місце у музеї