UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН: Росія цілком відкинула міжнародне гуманітарне право під час війни в Україні

За час війни міжнародне гуманітарне право не просто ігнорувалося окупаційними військами, його взагалі відкинули, констатують у Моніторинговій місії ООН з прав людини.  

Російське вторгнення майже два місяці тому вкинуло Україну в кризу прав людини та гуманітарну кризу, яка спустошила життя мирних жителів по всій країні та за її межами. Таку заяву зробила у п'ятницю Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, закликавши поважати міжнародне право, зокрема, міжнародне гуманітарне право.

«Протягом цих восьми тижнів міжнародне гуманітарне право не просто ігнорувалося, але його, здавалося б, взагалі відкинули вбік», — сказала Бачелет.

Читайте також: Глава МЗС України закликав науковців досліджувати причини "Бучанської різанини"

«Практично кожен мешканець Бучі, з яким розмовляли наші колеги, розповів нам про смерть родича, сусіда чи навіть незнайомої людини. Ми знаємо, що потрібно зробити набагато більше, щоб розкрити те, що там сталося, і ми також знаємо, що Буча не є поодиноким випадком», — сказала Верховний комісар.

Російські збройні сили безладно обстрілюють та бомбардують населені пункти, констатують на сайті ООН. При цьому армія РФ вбиває мирних жителів та руйнує лікарні, школи та іншу цивільну інфраструктуру, це дії, які можуть бути прирівняні до військових злочинів.

З 24 лютого до півночі 20 квітня Місія задокументувала та підтвердила 5 264 жертви серед цивільного населення – 2 345 убитих та 2 919 поранених. З них 92,3 відсотка (2 266 убитих та 2 593 поранених) було зареєстровано на території, контрольованій урядом. Близько 7,7% втрат (79 убитих та 326 поранених) зафіксовано у Донецькій та Луганській областях, контрольованих російськими збройними силами та пов'язаними з ними збройними формуваннями.

«Ми знаємо, що реальні цифри будуть набагато вищими, оскільки жахи, що відбуваються в районах запеклих боїв, таких як Маріуполь, стануть відомими (згодом)», — сказав голова ООН з прав людини.

Читайте також: “Таке я бачила у фільмах про кінець світу”: жителька Маріуполя розповіла про пережите

«Виявляються також масштаби сумарних страт мирних жителів у районах, раніше окупованих російськими військами. Необхідно забезпечити збереження доказів та гідне поводження з останками, а також психологічну та іншу допомогу жертвам та їхнім родичам», — додала Бачелет.

Нагадаємо, нещодавно The New York Times опублікувала карту вбивств мирних мешканців Бучі. Росіяни вбивали безрозсудно, посилюючи терор проти цивільних після кожного успіху ЗСУ.