UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти штучно створили проблему з водою в Криму - МінТОТ

У міністерстві нагадали, що по Північно-Кримському каналу вода на півострів потрапить тільки після повної його деокупацію.

В окупованому Росією Криму питної води досить для потреб громадян, а проблему її нестачі окупанти створюють штучно.

Про це на брифінгу в Херсоні заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко, повідомляє Укрінформ.

"Це штучна проблема, створена окупантом на півострові. Ми спілкуємося як з громадянами, так і з неурядовими організаціями, ми спілкуємося також з фахівцями та науковцями, які досліджують проблематику води. І я схильний їм довіряти. За їхніми словами, тих обсягів води, які сьогодні доступні в Криму, досить для забезпечення потреб у воді для громадян, які перебувають на окупованій території", - розповів заступник міністра.

Він також підкреслив, що позиція міністерства полягає в тому, що по Північно-Кримському каналу вода на півострів потрапить тільки після повної його деокупацію.

Читайте також: Дефіцит води в Криму: окупанти залучили військових до водопостачання Сімферополя

У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар " Обережно, Крим. Слизько і боляче " для ZN.UA.