UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окрім вступу в НАТО в України є і інші можливості для посилення

Україні варто звернути увагу на альтернативні військові альянси.

Якщо Україна ближчим часом все ж не отримає запрошення на членство в НАТО, то Києву слід зосередитись на інших варіантах військового партнерства, аби убезпечити себе в майбутньому від нового нападу Росії, вказує оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у матеріалі «Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей» .

Насамперед мова йде про угоди про співробітництво у сфері безпеки, які зможуть допомогти Україні встояти. В тому числі і з противниками вступу України до Альянсу зараз Сполученими Штатами Америки, чи на приклад Великою Британією, оскільки вже зараз вистачає приводів скептично оцінювати готовність наших західних партерів до довгочасної та послідовної підтримки України.

Один із форматів — надання Сполученими Штатами Україні статусу основного союзника поза НАТО (MNNA).

«Цей статус не є альтернативою членству в Альянсі, але дасть змогу Вашингтону постачати нам низку озброєнь. Цей формат може стати тим більш актуальним, якщо в разі повернення до Білого дому Трамп виступить проти членства України в НАТО», - пояснює Кравченко.

Читайте також: Зеленський заявив, що Трамп вважає справедливими вимоги України щодо членства в НАТО

Інший  формат — приєднання до Об’єднаних експедиційних сил (JEF), де провідну роль відіграє Велика Британія.

Ще одним варіантом підтримки є розміщення в Україні контингентів партнерів з НАТО. До прикладу для підготовки українських військових. Такий варіант розглядає Британія.

«Перенесення навчань на територію України стане не лише важливим кроком для поліпшення логістики, а й потужним військово-політичним сигналом Росії та іншим країнам», - зазначає автор.

Нагадаємо,  напередодні президент України Володимир Зеленський представив у парламенті план перемоги України, який  першим пунктом передбачає запрошення України в НАТО до закінчення війни.