UA / RU
Підтримати ZN.ua

Охендовський та Магера відмовилися від перевірки на поліграфі

Співробітники Антикорупційної прокуратури взяли у голови ЦВК зразки почерку.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що під час допиту у справі про "чорну бухгалтерю" Партії регіонів голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський та його заступник Андрій Магера відмовилися проходити перевірку на поліграфі.

Холодницький нагадав, що члени ЦВК були допитані в якості свідків, та для перевірки на поліграфі було необхідна їхня згода.

На питання журналіста, чи погодився хто-небудь з членів ЦВК на проходження даної перевірки, голова САП відповів: "Скажу так, жінки поліграфів не бояться".

Нагадаємо, в понеділок Антикорупційну прокуратуру, крім Охендовського і Магери відвідала також заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

За словами Холодницкого, два інших допитаних сьогодні члена Центрвиборчкому мотивували свою відмову недовірою до обладнання.

У Охендовського також були взяті зразки почерку.

Холодницький повідомив журналістам, що крім керівництва ЦВК у справі про "чорної бухгалтерії" Партії регіонів вже допитані народний депутат Сергій Лещенко та екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак.

Раніше DT.UA повідомляло, що колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Мова йде про так звану "чорну бухгалтерію" ПР з загальними виплатами на суму близько 2 млрд доларів.

Після цього депутат від БПП Сергій Лещенко оприлюднив інший масив документів – за 2012 рік. Він заявив, що найбільш кричущі епізоди з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів - це хабарі членам ЦВК, які видавалися мільйонами доларів. В опублікованих матеріалах йдеться, що людина з даними Охендовський М. В., які повністю відповідають паспортним даними голови ЦВК Михайла Охендовського, отримав 1525 доларів у відрядження 8 червня 2012 року. На той момент він був членом Центральної виборчої комісії. Підпис за отримання коштів подібний до справжнього підпису чиновника під офіційними документами.