Те, що на шпальтах усіх газет сьогодні фото президента України 3 опинилося поряд з Володимиром Путіним, стало дуже гіркою іронією. Виходить, що "головний ворог російського президента схожий на нього самого ж більше, ніж хотілося б".
Так оглядач Die Zeit Юлія Смірнова коментує офшорний скандал, в центрі якого опинився і президент України. Вона зауважує, що поява імені Путіна і його друзів серед власників офшорів нікого не здивувала. Оскільки від російських еліт чекали такої поведінки. В той час, як на Порошенка після його обрання президентом покладали великі сподівання, що він допоможе своїй країні порвати з корумпованим пострадянським минулим. В Україні і за кордоном розраховували, що заради збереження громадської підтримки він буде грати за правилами.
Смірнова також звертає увагу на те, що в Росії і Україні дуже по-різному відреагували на публікацію скандальних документів. Російські ЗМІ повністю проігнорувати дані щодо Володимира Путіна і зосередилися на черговій можливості насварити Петра Порошенка. В цей же час, викриті таємні дані про українського президента стали головною темою для української преси.
Оглядач звертає увагу на те, що навіть "популіст" Олег Ляшко пообіцяв підняти питання про висловлення вотуму недовіри президенту України в парламенті. Однак, зауважує Смірнова, це, швидше за все, лише порожні погрози, оскільки в Україні не існує зараз закону, який би дозволяв провести такий процес.
У всякому разі, це свідчить і про те, що скандал завдав серйозної політичної шкоди Петру Порошенку. Тим паче, що останнім часом його критикували за нерішучість у проведенні реформ і боротьбі з корупцією.
3 квітня міжнародні журналісти-розслідувачі (OCCRP і ICIJ) і цілий ряд великих ЗМІ одночасно оприлюднили розслідування "Панамські документи", в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами. Згідно з документами, 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована компанія Prime Asset Partners Limited, власником якої є Порошенко. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка, в свою чергу, заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV. При цьому в опублікованій інформації також вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для подальшого продажу групи "Рошен".
4 квітня Петро Порошенко заявив, що ставши президентом, він відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. "Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси", - заявив Порошенко.
За даними прес-служби корпонації "Рошен", наданими ZN.UA, у Києві податки платять три юридичні особи: ДП "КК "РОШЕН", ПАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен" та Мережа фірмових магазинів "Рошен" ДП "Ізюмінка". Загалом вони сплатили за 2015 рік загальнодержавних та місцевих податків і зборів на суму 1,15 млрд грн.
14 січня президент України Петро Порошенко заявив, що передав свою частку в корпорації "Рошен" в траст, який заснований на моделі "сліпий траст". У свою чергу, податкова пообіцяла перевіритиінформацію про офшор Порошенка.