Новим заступником голови Офісу президента України стане колишній гендиректор металургійного комбінату «Запоріжсталь» Ростислав Шурма, пише «Економічна правда» із посиланням на джерела.
На цій посаді Шурма змінить Юлію Свириденко, кандидатуру якої прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав на посаду першого віце-прем'єра – міністра економіки. Попереднього очільника Мінекономіки Олексія Любченка Верховна Рада відправила у відставку.
«Це рішення вже ухвалено. Щойно почали говорити, що Юля піде до Кабміну – одразу Єрмак вирішив перевести сюди Ростика», - розповідає співрозмовник журналістів.
Хто такий Ростислав Шурма
Ростислав Шурма народився 17 вересня 1983 року у Львові. Його батько Ігор Шурма – український політик, народний депутат IV та VIII скликань. Відомий співпрацею з Михайлом Добкіним та підтримкою Віктора Януковича.
Шурма-молодший у 2004 році закінчив Києво-Могилянську академію за спеціальністю «економіка та підприємництво». За рік у Київському національному економічному університеті здобув ступінь «магістра» за спеціальністю «економічна теорія».
У 2011-2012 роках закінчив Московську школу управління «Сколково» за програмою Mini MBA. Був аспірантом Донецького національного університету.
З 2006 року працює у групі Ріната Ахметова «Метінвест». У 2012-2019 роках очолював меткомбінат «Запоріжсталь». Працював фінансовим директором Макіївського металургійного заводу («Метінвест»), заступником директора металургійного дивізіону «Метінвест».
Був членом наглядової ради Маріупольського металургійного комбінату, головою наглядової ради болгарського заводу «Промет» (обидва – «Метінвест»), членом ради директорів «Метінвест-Траметал» (Італія).
У квітні 2015 року очолив Запорізьку регіональну організацію партії «Опозиційний блок». У лютому 2020 року склав повноваження. У травні 2021 року був призначений членом наглядової ради державного концерну «Укроборонпром».
Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада проголосувала закон «Про олігархів», голоси в повному складі дали пов'язані з Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє».
Згідно з документом, «осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу в суспільному житті», вноситимуть до Реєстру олігархів, а держслужбовці, які контактували з ними та їхніми представниками, повинні будуть декларувати такі контакти. Одним із кандидатів на потрапляння до Реєстру є Рінат Ахметов.
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA.