Офіс Генерального прокурора України закрив кримінальну справу про замах на колишнього главу Генпрокуратури Віктора Шокіна за допомогою тепловізора, повідомив колишній журналіст-розслідувач Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі.
"У справі на початковому етапі було допитано 700 свідків, проведено близько десяти слідчих експериментів і стільки ж судових експертиз. Виявилося, що ще в кінці 2015 було встановлено, що за допомогою тепловізора неможливо помітити людей, які перебувають в кабінеті генерального прокурора", - написав Лещенко у вівторок.
Він додав, що в кінці 2015 року довели, що з місця вчинення пострілу неможливо побачити людей в кабінеті генерального прокурора.
"З 2017 року у справі не відбувалося нічого. У травні 2019 року, після активізації адвоката Трампа Руді Джуліані на українському напрямку, адвокати Шокіна долучили до справи видрук з інтернету про тиск Джо Байдена на Петра Порошенка з метою відставки їх клієнта з посади генпрокурора", - додав Лещенко.
Нагадаємо, що увечері 2 листопада 2015 року невідомі зробили кілька пострілів по кабінету Шокіна. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.
У свою чергу СБУ відкрила кримінальну справу за фактом замаху на життя генпрокурора. 3 листопада повідомлялося, що під час замаху на Шокіна снайпер випустив 3 кулі з розрахунком на попадання в голову і тулуб.
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак у 2016 році в статті для "Цензор.НЕТ" писав про те, що майже через рік після ймовірного замаху на тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна ГПУ так і не оприлюднила результати розслідування цієї справи.
"Буквально наступного дня після нічного інциденту чільні представники ГПУ в один голос заявили, що постріли по кабінету Шокіна здійснив снайпер, який використовував тепловізор, і "його метою було вбивство Генпрокурора". Тоді ж вони також безапеляційно заявили, що "замах на Генпрокурора - це реакція на дії ГПУ в боротьбі з корупцією", - зазначив Трепак.
В інтерв'ю ZN.UA Трепак розповів про те, що причиною його відставки з посади заступника голови СБУ стала неможливість ефективно боротися з корупцією через те, що Генпрокуратуру очолював Віктор Шокін.