Один з членів Конкурсної комісії з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може бути нелегітимним, оскільки має офіцерське звання МВС.
Зокрема, під час першого засідання комісії про це заявив визначений Радою прокурорів член комісії Драго Кос, передає "Судово-юридична газета".
Так, Кос заявив, що призначений Верховною Радою член комісії Андрій Дрозд не може брати участь в голосуваннях, оскільки це порушує закон.
«Пан Дрозд - співробітник поліції. І відповідно до закону він не може бути членом комісії з обрання в САП. Він не несе службу як офіційний співробітник правоохоронних органів, але все одно він продовжує залишатися посадовою особою поліції. Мені дуже шкода, я знаю, що він хороший експерт. Але закон дуже чітко визначає вимоги, тому ми не можемо руйнувати роботу комісії з першого дня», - зазначив Драго Кос.
Річ у тому, що делегований від «Слуги народу» Олексій Дрозд - начальник відділу докторантури і ад'юнктури Національної академії внутрішніх справ.
У відповідь Дрозд зазначив, що він ніколи не працював в установах, закладах органів поліції. Він обіймав посаду в Академії внутрішніх справ, але, за його словами, академія не належить до органів поліції.
З такою відповіддю не погодився Драго Кос, його підтримали також делеговані Радою прокурорів члени комісії Томас А. Фаерстон і Нона Цоцорія.
Головуючий запропонував звернутися до Верховної Ради за роз'ясненнями. А поки, щоб Дрозд брав участь, але утримується від голосування.
Член Комісії В'ячеслав Навроцький в той же час, поставив просте запитання Олексію Дрозду: «Чи маєте ви спеціальне звання? Чи ставитеся ви до атестованих співробітників або працюєте в системі як так званий вільнонайнятий?».
Олексій Дрозд повторив, що «на службі в поліції не перебуває».
«Але я питаю, чи маєте ви спеціальне звання?», - повторив Навроцький.
Олексій Дрозд після деякої заминки відповів: «Так, я маю звання на даний момент».
Відзначимо, Що засідання проходило в форматі відеоконференції.
Нагадаємо, що до складу Комісії входять чотири людини, визначені Радою прокурорів України: Роман Куйбіда, Нона Цоцорія, Драго Кос, Томас А. Фаерстон, а також сім чоловік, визначених Верховною Радою України: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Катерина Коваль, В'ячеслав Навроцький, Богдан Романюк, Євген Соболь, Олексій Дрозд.
31 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення голови САП Назара Холодницького з посади і з органів прокуратури.
Політично заангажований конкурс з відбору голови САП може запустити механізм припинення та перегляду безвізу, вважає член Нацради з питань антикорупційної політики Віталій Шабунін. Вимога припинити політизацію роботи правоохоронної системи міститься у звіт Єврокомісії щодо дотримання Україною безвізового режиму.
Прозорий і політично нейтральний конкурс підтримують і посли країн «Великої сімки» (G7). Вони нагадали про міжнародні зобов'язання України, від виконання яких залежить співпраця з ЄС і МВФ.
Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA