Президент США Барак Обама і канцлер ФРН Ангела Меркель в телефонній розмові прийшли до згоди, що Росія зіткнеться з додатковими наслідками в разі втручання в події в Україні без відповідного дозволу Києва.
Як йдеться в опублікованому в суботу, 9 серпня, заяві Білого дому, обидва політичні лідери вважають, що російська інтервенція навіть під виглядом гуманітарної місії без формальної, чітко вираженої згоди і санкціонування уряду України є неприйнятною і такою, що порушує міжнародне право.
Між тим міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров закликав США підтримати "російську ініціативу щодо розгортання гуманітарної місії на південно-сході України в координації з профільними міжнародними структурами". У розмові з держсекретарем США Джоном Керрі глава МЗС Росії, як сказано в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства, вказав на необхідність запобігти гуманітарній катастрофі в охоплених військовим конфліктом українських регіонах. У відповідь Керрі зауважив, що відповідні кроки вже були зроблені "спільно з українською владою".
Як повідомлялося, заступник глави адміністрації президента України Валерій Чалий 8 серпня, ближче до півночі заявив, що Росія під приводом гуманітарної допомоги направляла до українського кордону конвой з військовими і військовою технікою.
Чалий зазначив, що президент України Петро Порошенко зібрав оперативний штаб, провів телефонні переговори зі світовими лідерами, завдяки чому рух цього конвою було зупинено. !zn
Читайте також:
Порошенко готовий прийняти в Луганську міжнародну невійськову гуманітарну місію
В Кремлі заперечують спробу вторгнення в Україну під виглядом "миротворців"
Зупинена реальна загроза військового вторгнення Росії в Україну під виглядом гуманітарної місії