UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий Кабмін повинен затвердити План відновлення України на 2015-2017 рр. до 15 грудня

У свою чергу коаліція в Раді не повинна приймати бюджет, в якому видаткова частина перевищуватиvt запропоновані Кабміном рамки. В іншому випадку, Кабмін зобов'язаний піти у відставку, а нездатність коаліції сформувати новий уряд призведе до її розпаду.

План відновлення України на 2015-2017 рр повинен бути затверджений новим Кабміном до 15 грудня

Новий Кабмін, сформований коаліцією трьох партій - Блоком Порошенко, "Народним фронтом" і об'єднанням "Самопоміч" - повинен буде до 15 грудня затвердити План відновлення України на 2015-2017 рр..

Про це йдеться в одному з пунктів проекту коаліційної угоди, запропонованого Блоком Петра Порошенка.

Сам План, як повідомляв раніше в інтерв'ю ZN.UA перший віце-прем'єр Володимир Гройсман, вже фактично розроблений, уряд має намір презентувати його в листопаді. Документ повинен бути представлений міжнародним донорам України на конференції, яка призначена на 15 січня в Києві.

Крім того, проект коаліційної угоди передбачає, що Верховна Рада України до липня затверджує Бюджетну декларацію (Основні напрями економічної та бюджетної політики), яку розробляє Кабінет міністрів України.

У разі ж, якщо Рада приймає закон, що збільшує видаткову частину бюджету, всупереч позиції Кабміну з цього питання, уряд зобов'язаний піти у відставку, а коаліція сформувати нове або прийняти рішення про припинення коаліції.

"У разі, якщо Кабінет міністрів України не може узгодити з коаліцією основні макроекономічні показники і показники державного бюджету (загальні доходи, витрати, дефіцит і загальні видатки по головним розпорядникам бюджетних коштів) при обговоренні Бюджетної декларації, Кабінет міністрів України зобов'язаний піти у відставку, а Коаліція - сформувати новий Кабінет міністрів України", - наголошується в проекті коаліційної угоди.

Якщо ж парламент прийме Бюджетну декларацію, при розгляді проекту бюджету на етапі першого читання, коаліція не буде переглядати основні макроекономічні показники і показники держбюджету (загальні доходи, витрати, дефіцит і загальні видатки по головним розпорядникам бюджетних коштів).

"Під час роботи в галузевих комітетах Верховної Ради України учасники коаліції будуть забезпечувати можливість прийняття проектів змін за бюджетними програмами в межах загального обсягу видатків по головним розпорядникам бюджетних коштів", - йдеться в проекті документа.

Раніше президент України Петро Порошенко повідомляв про те, що в основі проекту лежить "Стратегія-2020".