UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий голова ЦВК переадресував депутатам питання про вибори в ОРДЛО

Олег Діденко визнав важливість безопастностного компонента для проведення виборів, але відповідальність за прийняття рішень поклав на Верховну Раду.

Новопризначений голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко назвав умовами проведення виборів в ОРДЛО забезпечення безпеки і наявність відповідного законодавства. Відповідальність за закон про місцеві вибори в "окремих районах" і його зміст голова ЦВК поклав на Верховну Раду, передають "Українські новини".

"Для того, щоб провести вибори на тимчасово окупованих територіях, необхідні відповідні умови, у тому числі з безпеки. І головне - це питання законодавства. Тому питання виборів на тимчасово окупованих територіях - це питання до законодавця", - заявив Діденкожурналістам у п'ятницю.

Він також дав зрозуміти, що у випадку проведення виборів в ОРДЛО ЦВК виконуватиме ті законодавчі норми, які затвердить Верховна Рада.

"ЦВК є правозастосовним органом. Ми не можемо допускати і зараз гадати. Якщо рішення буде прийнято, тоді будемо його оцінювати", - наголосив Діденко.

Верховна Рада проголосувала за новий склад ЦВК 4 жовтня. Головою Комісії був обраний Олег Діденко. Його заступниками стали Сергій Дубовик і Віталій Плукарь, а секретарем ЦВК – Олена Гатаулліна. Таким чином, усі керівні посади в ЦВК зайняли представники "Слуги народу" за винятком Дубовика, якого делегувала проросійська "Опозиційна платформа – За життя".

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. Проти реалізації цієї формули виступила партія "Європейська солідарність". "Голос" і "Батьківщина" зажадали від Зеленського пояснень про зміст домовленостей з державою-агресором. Позитивно сприйняли новину лише в проросійській "Опозиційній платформі – За життя".

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмаєра" в 2016 році нібито погодив п'ятий президент України Петро Порошенко. Проте Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору" і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".