Прес-служба президента Франції Франсуа Олланда повідомляє, що лідери держав "нормандської четвірки" доручили до 3 серпня виробити практичні рішення щодо виведення української армії з селища 3.
Даний аспект президенти України, Франції, Німеччини та Росії обговорили в ході телефонної розмови в четвер увечері.
Повідомляється, що глави "нормандської четвірки" віддали це доручення експертам Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) і Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, співробітники якої повинні бути розміщені в Широкіне.
Також під час телефонної розмови в "нормандському форматі" президент РФ Володимир Путін закликав президента України Петра Порошенка узгодити з терористичними "ДНР" і "ЛНР" законодавче оформлення особливого статусу окупованих бойовиками територій, закон про амністію, а також визначити "модальності і порядок проведення місцевих виборів".
Раніше прес-служба президента України повідомила, що під час переговорів у "нормандському форматі" Петро Порошенко констатував погіршення ситуації в Донбасі, зокрема збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків.
Також Порошенко наголосив на неприпустимості проведення запланованих на 18 жовтня і 1 листопада псевдовиборів, які збираються провести окупанти.
Минулі переговори між лідерами державвідбулися менше тижня тому, 17 липня. Порошенко висловив занепокоєння продовженням ескалації в Донбасі і закликав до повного виконання Мінських домовленостей. Президент підкреслив, що Україна, на відміну від іншої сторони, виконує Мінські домовленості. Глава української держави наголосив на необхідності безумовного і негайного звільнення всіх заручників.
Федеральний канцлер Німеччини і президент Франції відзначили важливість ухвалення Українським Парламентом змін до Конституції у частині децентралізації влади.
Переговори в "Нормандському форматі" проводяться за участю України, Росії, Франції та Німеччини на різних рівнях - від політдиректорів, до глав держав. На переговорах на високому рівні (за участю глав МЗС - ред.) Україну представляє Павло Клімкін, Росію - Сергій Лавров, Францію - Лоран Фабіус, Німеччину-Франк Вальтер-Штайнмайер.
На переговорах "Нормандської четвірки" основним питанням обговорення є конфлікт в Україні, способи його деескалації в Донбасі. Остання зустріч глав МЗС мала місце в червні 2015 року, на якій сторони задекларували підтримку відводу озброєння калібром не менше 100 мм від лінії зіткнення.
На зустрічі "Нормандської четвірки" на найвищому рівні (за участю канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна) в лютому 2015 року в Мінську були укладені вже другі за рахунком Мінські угоди в яких глави держав зобов'язалися сприяти виконанню Мінських угод від вересня 2014 року.