Постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген на засіданні Ради безпеки по пунктах озвучив порушення Росією мінського комплексу угод, передає УНН.
"Мені хотілося б повернутися до основної тези, озвученої моїм російським колегою, оскільки він звинуватив Україну і сказав, що Україна не виконує комплекс Мінських угод, - сказав Хойсген.
Він нагадав, що перший пункт комплексу заходів потребує негайного, всеосяжного припинення вогню, з 15 лютого 12:00 він повинен діяти.
"15 лютого російські сили як і раніше активно наносили удари, вели обстріл Дебальцева, який був стратегічною точкою. Тобто з самого початку Росія не виконувала Мінські угоди. Всі виклики, з якими потім зіткнувся уряд України, потім в Раді за прийняття закону щодо його здійснення, все це виникло тому що не довіряли Росії, оскільки Росія порушила перший пункт Мінського комплексу заходів. Потім, відвід важких озброєнь на рівновіддалену відстань обома сторонами. Що ми сьогодні почули?", - запитав дипломат.
Він висловив співчуття у зв'язку з жертвами після атаки бойовиків біля Золотого у вівторок.
"Потім, третій пункт Мінських угод - забезпечення ефективного моніторингу і перевірки режиму припинення вогню ОБСЄ і т. д. Ми регулярно знайомимося з повідомленнями ОБСЄ. З них чітко випливає, що обмеження пересування ОБСЄ в основному відбуваються з причини того, що роблять сепаратисти... Сьомий пункт - забезпечення безпеки, надання гумдопомоги. Також на нормандському саміті було погоджено, щоб був повний доступ до всіх районів України, однак донині немає доступу за лінією розмежування, знову з вини сепаратистів", - підкреслив постпред.
Він зазначив, що виведення всіх іноземних збройних формувань з окупованих територій України також не здійснюється.
"Дозвольте згадати ще одну ключову тезу, згадану російським колегою - відмінність між Росією, Донецьком і Луганськом. Десять днів тому керівник "ДНР" на своєму веб-сайті сказав, що пан Пашков буде чинним прем'єр-міністром Донецька. До цього він був віце-губернатором Іркутської області Росії", - нагадав Хойсген.
Також він згадав "паспортизацію" Росією жителів окупованого Донбасу.
Як повідомлялося, на засіданні Радбезу ООН 18-19 лютого розглянули ескалацію бойових дій в Донбасі. Члени Ради заслухали сторони конфлікту і закликали РФ дотримуватися Мінських угод.