Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина виявила готовність очолити один із напрямків "Кримської платформи", зазначив глава МЗС на спільній пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок.
"Сьогодні я з радістю дізнався, що Німеччина готова стати співлідером у Кримській платформі на напрямку політики невизнання", - наголосив Кулеба.
За його словами, цей факт є підтвердженням лідерського підходу німецької дипломатії.
"Я сподіваюся, що такою вона залишиться і в подальшому", - додав Кулеба.
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.
У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.