Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле відзначає зусилля української сторони для вирішення питання екс-прем'єра України Юлії Тимошенко на шляху підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.
"Нам ще потрібно впоратися з деякими завданнями, до одного з яких належить і "справа Тимошенко". Я відчув сьогодні серйозні спроби і серйозні зусилля для того, щоб впоратися з цим питанням і подолати цю проблему", - сказав Вестервелле на брифінгу в Києві в четвер, 10 жовтня після переговорів з президентом України Віктором Януковичем.
Він зазначив, що з моменту свого останнього візиту в Україну, який відбувся влітку 2012 року, побачив істотний прогрес на шляху виконання завдань, необхідних для підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
"Я вітаю той прогрес, який вдалося досягнути тут в Україні з моменту мого останнього перебування влітку попереднього року. Розмова з президентом пройшла конструктивно, інтенсивно і відчувалося бажання обох сторін зробити все для того, щоб усунути останню перешкоду на шляху до успіху під час Вільнюського саміту", - зазначив міністр закордонних справ Німеччини.
Вестервелле також підтвердив готовність німецької сторони прийняти на лікування Тимошенко. "Німеччина зробила свою пропозицію. Німеччина готова прийняти на лікування пані Тимошенко і ця пропозиція носить гуманітарний характер", - сказав він.
"Я не можу вдаватися в подробиці, розмова (з президентом України) була дуже довгою і інтенсивною. Я хочу підкреслити, що ми зараз перебуваємо у складних переговорах, як з політичної, так і з правової точки зору", - додав Вестервелле.
Він також запевнив, що Німеччина зацікавлена в успішності Вільнюського саміту Східного партнерства і в успішному завершенні зусиль усіх сторін в цьому напрямку.
Нагадаємо, 4 жовтня екс-голова Європейського парламенту Пет Кокс і колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський звернулися до президента Януковича з клопотанням про помилування Тимошенко. Екс-прем'єр у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Колишня глава уряду публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
Проте міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що офіційні переговори з приводу відправлення екс-прем'єра Юлії Тимошенко на лікування в Німеччину не ведуться. !zn
Читайте також:
172 народних депутати закликали Януковича помилувати Тимошенко
Представник Тимошенко в Євросуді проти змін законодавства заради звільнення екс-прем'єра
В "Батьківщині" бояться, що Тимошенко можуть фізично ліквідувати
Кучма підказав Януковичу найпростіше вирішення питання Тимошенко