UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина і Франція мають намір домагатися повної реалізації мінських угод

Берлін і Париж підкреслили необхідність і далі продовжувати діалог у форматі "нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" заявив, що не існує ніякого іншого документа, крім мінських угод, який би регулював мирний процес в Україні.

"Загалом, після закінчення цього засідання можна констатувати, що всі поділяють думку про те, що немає ніякого іншого документа, на який могли б послатися всі сторони, крім мінських угод", - сказав Штайнмаєр.

Він підкреслив необхідність реалізації мінських домовленостей.

"Нам потрібна реалізація мінськиху год, не одразу все і не одномоментно, але напрям має відповідати", - говорить глава МЗС ФРН.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус так само підкреслив необхідність повного виконання мінських угод.

"В ході переговорів ми розглянули ситуацію з виконанням мінських домовленостей і висловили намір домагатися їх повної реалізації", - зазначив Фабіус.

За його словами, "нормандська четвірка" висловлює "стурбованість ситуацією в Донбасі".

"Ми закликаємо до швидкої деескалації і негайного припинення вогню, які дозволять досягти прогресу як у політичній сфері, так і в сфері гуманітарної та соціально-економічної", - сказав глава МЗС Франції.

Переговори в "Нормандському форматі" проводяться за участю України, Росії, Франції та Німеччини на різних рівнях - від політдиректорів, до глав держав. На переговорах на високому рівні (за участю глав МЗС - ред.) Україну представляє Павло Клімкін, Росію - Сергій Лавров, Францію - Лоран Фабіус, Німеччину - Франк-Вальтер-Штайнмайер.

На переговорах "Нормандської четвірки" основним питанням обговорення є конфлікт в Україні, способи його деескалації в Донбасі. Остання зустріч глав МЗС мала місце в квітні 2015 року, на якій сторони задекларували підтримку відводу озброєння калібром не менше 100 мм від лінії зіткнення.

На зустрічі "Нормандської четвірки" на найвищому рівні (за участю канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна) в лютому 2015 року в Мінську були укладені вже другі за рахунком Мінські угоди в яких глави держав зобов'язалися сприяти виконанню Мінських угод від вересня 2014 року.