UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина допускає проведення в ОРДЛО виборів до повернення Україні повного контролю над кордоном

Посол Німеччини в Україні нагадав українській стороні про "формулу Штайнмайера".

Проведення виборів в окупованих районах Донбасу до повернення Україні повного контролю над проблемною ділянкою україно-російського кордону можливе, але при дотриманні ряду умов, заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

"Це (вибори в ОРДЛО – ред.) може бути, якщо будуть умови для вільного волевиявлення людей на Донбасі", - цитує "Інтерфакс-Україна" його відповідь на запитання журналіста в Харкові.

Дипломат зазначив, що згідно із формулою, запропонованою главою МЗС Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, спочатку Верховна Рада приймає закон про спеціальний статус та вибори в ОРДЛО, потім там проводяться вибори, і лише після цього спостерігачі ОБСЄ роблять висновок про те, чи відповідали вони демократичним стандартам.

"Якщо вибори не відповідали цьому, ухвалені Верховною Радою закони (про спеціальний статус ОРДЛО – ред.) не вступлять в силу", - зазначив Райхель.

Раніше представник Росії в Тристоронній контактної групи з Донбасу Борис Гризлов заявив, що припинення конфлікту в Донбасі нібито неможливе без надання українською стороною особливого статусу для ОРДЛО, спираючись, зокрема, на "формулу Штайнмаєра".

Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробку "дорожньої карти" їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ у Донбасі.

Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".