UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жодного протоколу узгоджень щодо нового проєкту внесення змін до Конституції АМУ не підписувала – Слобожан

Тому Асоціація міст, швидше за все, і цього разу буде змушена не підтримувати законопроєкт президента.

Асоціація міст України не підтримує зміни до Конституції у частині децентралізації і ніяких погоджувальних протоколів не підписувала, підкреслив в розмові з редакторкою відділу політики ZN.UA Інною Ведерніковою виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Давайте по черзі. Що стосується нового/старого проєкту внесення змін до Конституції. Я уважно прочитав у вас статтю Юрія Ганущака, переглянув опубліковані документи. Однак мушу вас розчарувати: жодних протоколів ми не підписували», - підкреслив Слобожан.

На це Інна Ведернікова уточнила, що розчарування варто було б адресувати Офісу президента України і керівнику конституційної комісії Анатолію Зайцю, який написав лист членам комісії про те, що протокол узгодження розбіжностей асоціації підписали.

І що на його основі буде доопрацьовано остаточний проєкт, який у вигляді порівняльної таблиці і пішов на розгляд членів комісії за підписом голови ОПУ Андрія Єрмака.

Фото - источник ZN.UA

«Ось тут давайте чітко з'ясуємо, - пояснює Слобожан, - Перед президентом укотре розігрують  ілюзію хорошої комунікації з місцевим самоврядуванням. Але її немає. Жодного нового тексту змін ми не бачили, втім – як і старого. Жодного протоколу ми також не підписували».

За його словами, рішення такого рівня проходять виключно через правління Асоціації.

Слобожан нагадав про те, як рік тому був провалений перший законопроєкт президента Володимира Зеленського. Тоді комісія також не розглядала пропозиції АМУ. У результаті, правління Асоціації в лютому 2020 року затвердило власну концепцію і текст змін до Конституції й подало офіційний лист президентові. Все це без відповіді вже рік лежить в ОПУ, стверджує директор Асоціації.

«Із жовтня мляво  обговорюються  якісь  концептуальні речі: підпорядкованість префекта, повноваження мера, статус  громади, термін  каденції, потрібні районні ради чи ні. І все. Поява ж якихось проєктів і фейкових протоколів – порушення ключового принципу обговорення з тими, кого безпосередньо стосується реформа. Тому АМУ, швидше за все, і цього разу буде змушена не підтримувати законопроєкт президента», - уточнює він.

Читайте також: Створення Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові – важіль для тиску на місцеве самоврядування – Слобожан

Асоціація міст України (АМУ) об'єднує 929 громад, в яких живе понад 85% населення країни. Вона стала одним зі стейкхолдерів децентралізації, перебуваючи одночасно в статусі суб'єкта та об'єкта реформи.

Однак для чого так наполегливо згуртовується місцеве самоврядування? Чим керується Київ, продовжуючи «кошмарити» мерів силовиками? Чому на фінансовій децентралізації у 2022 році можна поставити хрест? Навіщо громадам потрібні 80% прибуткового податку фізичних осіб (ППФО) і на яких умовах? З якої причини тільки суд може стати реальним «префектом» на місцях? Звідки взявся фейковий законопроєкт про місцеве самоврядування народного депутата Гуріна, та інтереси яких забудовників лобіює цей законопроект? Хто насправді готує проєкт змін до Конституції і чому ОПУ збрехав про підписаний протокол з асоціаціями?

Читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з Олександром Слобожаном « Перед президентом розігрують ілюзію хорошої комунікації з місцевим самоврядуванням».