UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди

Тимчасове застосування є можливим без набуття чинності угоди.

Тимчасове застосування розділу Угоди про асоціацію між Україною і ЄС щодо Зони вільної торгівлі з Євросоюзом почнеться, як і заплановано, з 1 січня 2016 року, і результати консультативного референдуму в Нідерландах щодо ратифікації української асоціації на це не вплинуть.

"Відповідні частини угоди про асоціацію на даний момент тимчасово застосовуються, в той час як торгова частина угоди повинна почати тимчасово застосовуватись з 1 січня 2016 року", - заявила прес-секретар верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федерики Могеріні Майя Кос'янчич.

"Набуття чинності і тимчасове застосування - це дві окремі речі", - пояснила вона.

У той же час, вона нагадала, що для вступу в силу угоди про асоціацію, всі країни-члени ЄС мають ратифікувати її.

Угода про асоціацію Україна-ЄС було підписано в червні 2014 року, у вересні 2014 року - його ратифікували Україна і Європарламент. До сьогоднішнього моменту угоду про асоціацію ратифікували 24 з 28 країн ЄС, включаючи Нідерланди.

З 1 листопада 2014 року Україна і ЄС почали тимчасове застосування Угоди про асоціацію (крім економічної частини, застосування якої було відкладено восени 2014 року до 1 січня 2016 року).

Напередодні активісти-євроскептики Нідерландів відзвітували про збір 450 тисяч підписів для проведення референдуму в країні щодо угоди про асоціацію з Україною. Як передавало FT, цей референдум може зупинити процес ратифікації і набуття чинності угоди про асоціацію.

Ключовий момент у тому, що референдум по суті є рекомендаційним і не зобов'язує уряд Нідерландів скасувати вже ратифіковану в обох палатах парламенту угоду. У той же час, видання не виключає, що його результати зможуть вплинути на громадську думку в країні, тим самим впливаючи на голландських політиків.