UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Непристойно довго»: Кулеба розкритикував затягування з наданням Україні ПДЧ НАТО

Голова МЗС заявив, що в НАТО є країни, які не зацікавлені в членстві України.

Україна і НАТО ведуть відверту розмову про інтеграцію, однак на сьогоднішній день немає розуміння щодо термінів надання нашій країні Плану дій щодо членства, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Немає розуміння, коли Україна отримає ПДЧ. Але це та відверта розмова, і вона дуже дружнія до речі, що ми маємо з НАТО, про те, що інтеграція не може бути безкінечною», - розповів голова МЗС у відеоблозі, опублікованому ввечері в середу, 22 вересня.

За словами міністра, процес надання ПДЧ Україні і Грузії «розтягнувся непристойно довго».

«Я думаю, всім треба більш прагматично і практично підходити до цього питання... Все повинно мати свою визначеність і свою чіткість», - зазначив Кулеба.

Очільник МЗС висловив упевненість, що ОБСЄ сторони розуміють взаємну вигоду від інтеграції, а Україна не зверне зі шляху реформ та євроатлантичної інтеграції.

«І НАТО, і Україна переконані, що вони роблять один одного міцніше. Тому це абсолютно природний процес, і ми будемо продовжувати робити реформи», - підкреслив дипломат. Нагадавши, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Нью-Йорку позитивно оцінив українські реформи.

У той же час, Кулеба визнав, що серед членів НАТО є держави, які не зацікавлені у входженні України до Альянсу і говорять про її неготовність до членства.

«Є країни, які насправді не зацікавлені в українських реформах. А просто прикриваються цим аргументом для того, щоб стримувати євроатлантичну інтеграцію України. І ми повинні про це говорити. Ми повинні не боятися відверто говорити про ті випадки, де інтереси України свідомо і грубо не враховуються», - резюмував міністр.

Читайте також: Зеленський розповів, як майже півгодини говорив з Байденом про членство України в НАТО

За словами колишнього посла США в Україні Джона Гербста, Україна не зможе членом НАТО протягом найближчих 10 років через тверду позицію з цього питання ряду членів Альянсу.

За інформацією ZN.UA під час зустрічі з Байденом Зеленський третину часу присвятив спробам переконання співрозмовника в необхідності надання Україні ПДЧ і членства в НАТО в майбутньому. У спільній заяві двох президентів йдеться, що США підтримують євроатлантичні прагнення України, однак якісь терміни в документі не згадуються.

Детальніше про перші підсумки президентського візиту до США без «зрад» та «перемог» читайте в статті Тетяни Силіної "Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну".