UA / RU
Підтримати ZN.ua

Необхідна реформа Ради Безпеки ООН: Зеленський закликав Організацію взяти участь в деокупацію Криму

Президент нагадав світовій спільноті про анексію Криму і російської збройної агресії проти України.

Президент України Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на анексуваному півострові, передає «Українська правда».

«Користуючись нагодою, хочу запросити наших друзів до участі в створенні міжнародної Кримської платформи з метою спільних дій для захисту прав кримчан і деокупації півострова», - заявив Зеленський у ході виступу на 75-й Генеральній Асамблеї ООН у середу, 23 вересня.

«Питання Криму і Донбасу не повинні стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до річниці окупації вважатимуться достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки - поки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуває весь світ. І єдиним рецептом ефективного лікування є лише деоккупація Криму і Донбасу», - підкреслив глава держави.

Окремо він попросив держав підтримати оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі", яку буде винесено на розгляд Генеральної Асамблеї в цьому році.

Говорячи про Раду Безпеки ООН, Зеленський вказав на необхідність її реформування, так як «система все частіше почала давати збій». Президент України нагадав, що один з постійних членів Ради Безпеки - Росія - регулярно порушує норми міжнародного права.

«Я говорю про це як глава держави, у якої в 21-му столітті Російська Федерація анексувала півострів Крим. Держави, яке сьомий рік стримує її воооруженную.агрессію в Донбас», - зазначив Зеленський.

За його словами, Україна готова брати активну участь у реформуванні в реформуванні РБ ООН.

«Цей орган повинен стати більш представницьким, збалансованим, прозорим і ефективним. В інтересах ООН мати дієвий інструмент, якщо хтось зловживає правом вето і статусом постійного члена», - підкреслив глава держави.

Читайте також: Польща може стати одним з лідерів процесу деокупації Криму — Кулеба

Нагадаємо, на початку травня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив про те, що влада України розробляють концепцію повернення окупованого Росією Криму під свій контроль, але для цього ще потрібно вирішити кілька тактичних і одне стратегічне завдання. Він також назвав кілька тактичних завдань і додав, що стратегічним завданням є те, як буде повернуто Крим Україні.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вчинених під час уроків і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарову " Пахлава Медова" стала "хмизом в меді " для ZN.UA