Потрібно встановити дієву санкцію за неподання або подання недостовірної інформації про бенефіціара в реєстр та чітко передбачити її застосування. Санкції за неподання або подання недостовірної інформації про бенефіціара мають бути такими, щоб стимулювати компанії не порушувати вимог закону.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Дар'я Каленюк і Тетяна Шечук, Центр протидії корупції. На їхню думку, як покарання можуть бути адміністративний штраф, примусова ліквідація компанії та кримінальна відповідальність для посадових осіб.
"При цьому Міністерство юстиції має надати такі методологічні роз'яснення щодо правильного визначення бенефіціара, щоб це було простою і необтяжливою процедурою для доброчесного бізнесу, - відзначають експерти. - Міністерство має стати основним органом, уповноваженим накладати санкції, а також мати технічні можливості швидко й ефективно виконувати таку функцію. Це рішення потребує змін до закону".
Детальніше про необхідні кроки щодо відкриття інформації про реальних власників компаній читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Шечук "Іван Іванов чи все ж таки реальні контролери компаній?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".