UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Не дайте втягнути себе у небезпечні ігри": народні депутати першого скликання звернулися до Ради щодо засідання через акцію під ОПУ

Колишні парламентарії зазначили, що скликання позачергового засідання через обмальований ОПУ є не тільки нелогічним, а й небезпечним для суспільства, і для самої Верховної Ради.

Народні депутати першого скликання Верховної Ради виступили із публічним зверненням та закликали чинних парламентаріїв бути розважливими і не давати втягувати себе у небезпечні ігри з невідомим продовженням. Підписанти відзначили, що рішення щодо подій акції "Не чуєш? Побачиш!" під стінами ОПУ, які парламент можливо прийме на позачерговому засіданні, можуть істотно дестабілізувати суспільну ситуацію в країні.

“26 березня має відбутись позачергова сесія Верховної Ради України. Напевне, це конче необхідно в умовах, коли виконавча влада повністю провалила питання боротьби з пандемією, коли в лікарнях не вистачає місць, обладнаних кисневою апаратурою, і помирають тисячі людей, які могли б жити, якби впродовж року пандемії уряд спромігся розгорнути необхідну кількість ліжок і закупити необхідне обладнання, на що було виділено значні бюджетні кошти”, - йдеться у зверненні, опублікованому політиком та громадським діячем Анатолієм Ткачуком.

У ньому також вказано, що ситуація з вакцинацією є ще жахливішою, адже в Україну завезли тільки 500 тисяч доз вакцин, попри багатомільйонне населення. Водночас “перспективи наступних поставок невідомі, а навіть цю мізерну кількість доз Міністерство охорони здоров`я не спромоглося швидко використати”.

“Проте, на жаль, Верховна Рада України збирається на позачергову сесію не з питання, яке щодня вартує життів сотень українців, а з питання розмалювання стін будівлі, де розміщується президент України та його офіс. За доступною інформацією, на цьому засіданні має бути прийнята постанова, якою надаються доручення МВС, СБУ, ДБР швидко провести розслідування, знайти і покарати винних, визначити причетність до цієї акції політичних партій та політиків”, - вказано у зверненні.

Підписанти вважають, що проведення позачергової сесії через обмальовані стіни виглядає не тільки нелогічним, а й небезпечним для суспільства, і для самої Верховної Ради України. Адже саме в цей час пандемія забирає життя громадян через провал виконавчої влади, а в Донбасі гинуть українські військові.

У зверненні йдеться про те, що Рада неодноразово виступала як держорган, покликаний стабілізувати ситуацію у найскладніші моменти української історії. Тому втягування її у дрібні політичні інтриги, а тим більше перетворювання подій 20 березня у “такий собі “підпал Рейхстагу” руками народних депутатів України може мати руйнівні наслідки для всієї політичної системи".

Підписанти зазначили, що нетолерантні, часом хуліганські події під час акцій протесту викликають осуд, а заподіяння шкоди будівлям є неприйнятним, але народним депутатам варто подумати про причини таких подій. 

“Адже причинами є несправедливість і неможливість бути почутими. Молоді люди, які прийшли на протест, ветерани бойових дій, волонтери, активісти, політики… Їх привела під стіни Офісу президента саме несправедливість до Стерненка, Антоненка, Кузьменко, Дугарь і багатьох інших, які сьогодні потерпають від вибіркового кримінального переслідування, в той самий час, коли особи, які фабрикували справи проти активістів Майдану, убивали патріотів на Майдані і на Донбасі не тільки на волі, а й займають посади у новій українській владі. Молоді люди, які виросли уже в незалежній демократичній Україні, гостро реагують на несправедливість і якщо з ними не вести діалог, вони радикалізуються, і це природно для молоді”, - сказано у зверненні.

Народні депутати першого скликання переконані, що у подіях 20 березня є “велика доля провини і органів правопорядку, які уміло захищали концерти у палаці Україна і не уберегли від пошкоджень будівлю Офісу президента”.

Підписанти звернення виразили стурбованість можливими наслідками від необдуманих та невиважених рішень, які Рада може ухвалити на позачерговому засіданні, і які можуть суттєво дестабілізувати суспільну ситуацію в Україні.

“Саме тому звертаємось до нинішніх народних депутатів України, будьте розважливими і мудрими державними діячами, пам`ятайте про свою відповідальність за Український народ, не дайте втягнути себе у небезпечні ігри з невідомим продовженням, не приймайте рішень, що можуть ще більше розпалити напругу в суспільстві і призвести до непередбачуваних наслідків”, - йдеться у зверненні.

Під зверненням підписалися народні депутати України першого скликання парламенту:

Зазначимо, що позачергове засідання парламенту може відбутися 26 березня.

Друзі, тут ми написали таке звернення. Ніколи не звертаюсь про поширення, але у цьому випадку це не зашкодить. Маємо...

Опубліковано Anatoliy Tkachuk Середа, 24 березня 2021 р.

Читайте також: Суботня акція під ОПУ: фігурант відео МВС вимагає вибачень та спростування поширеної інформації

Активісти прийшли на Банкову 20 березня підтримати Сергія Стерненка, фігурантів “справи Шеремета” Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь, ветеранку АТО Вікторію Котеленець (“Фортуну”). Акцію “Не чуєш? Побачиш!” приурочили до дня народження Стерненка, якому виповнилося 26 років.

Учасники протесту вимагали відставки міністра МВС Арсена Авакова і генпрокурорки Ірини Венедіктової, а також відсторонення ексзаступника голови АП Януковича Андрія Портнова від “керування” судовою системою країни.

Під час акції учасники закидали поліцію фаєрами, обмалювали стіни будівлі ОПУ, вибили двері та вікна, а також намагалися підпалити табличку с надписом “Президент України”.

У поліції відкрили кримінальну справу за ч. 4 статті 296 (хуліганство із застосуванням зброї) Кримінального кодексу України. 

23 березня на сайті Нацполіції та Facebook-сторінці Геращенка з’явилися відео акції з підписаними сімома активістами, яким планується вручити підозру. Також напередодні суд відправив під цілодобовий домашній арешт Влада Сорда - затриманого під час акції активіста. Крім того, підозри вручили Сергію Філімонову та ще кільком учасникам акції. 

В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, в 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів на події на Банковій.