UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАЗК зафіксувало 84 правопорушення при декларуванні доходів політичних партій

У І кварталі найбільше проштрафилися УКРОП", "Об'єднання "Самопоміч" та "ВО "Свобода".

Національне агентство з питань запобігання корупції склало й направило до суду 84 адміністративних протоколів за результатами аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2018 року. Зокрема більшість із них, а точніше 45, складені за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.

"Відповідно до статті 212-21 КУпАП щодо порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог, складено й направлено до суду 36 протоколів", - йдеться в повідомленні агентства.

Також уповноважені особи НАЗК склали три адмінпротоколи за статтею 188-46 КУпАП про невиконання законних агентства щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі.

В НАЗК зазначили, що найбільша кількість адміністративних протоколів складена стосовно фізичних осіб, які здійснювали внески на підтримку політичних партій "УКРОП" та "Об'єднання "Самопоміч" з порушенням встановленого законом порядку надання таких внесків, та партії "ВО "Свобода" щодо несвоєчасної відмови партії від внесків, здійснених всупереч статті 15 Закону України "Про політичні партії в Україні". Адміністративні протоколи направлені до районних судів міст Києва, Львова, Черкас, Дніпропетровська, Полтави, Житомира, Львівської, Черкаської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької областей України.

Зазначимо, що раніше Національне антикорупційне бюро зареєструвало 72 кримінальні провадження за фактом внесення недостовірних даних в електронні декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Загальна вартість незадекларованого майна, виявленого детективами, перевищила 750 мільйонів гривень.