UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАЗК направило до суду протокол стосовно депутата Дейдея

Євген Дейдей використовував депутатські повноваження для задоволення приватного інтересу, заявили у НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до суду п'ять протоколів про адміністративні правопорушення у зв'язку з недотриманням вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів, обмеження зайняття іншою оплачуваною діяльністю й отримання подарунків. Як повідомляє прес-служба НАЗК, зокрема, складено протокол стосовно депутата від "Народного фронту" Євгенія Дейдея.

Нацагентство встановило, що у вересні минулого року Дейдей використовував депутатські повноваження для задоволення приватного інтересу і здійснював дії на свою користь, направляючи депутатське звернення до генерального прокурора. Тим самим він порушив вимоги пункту 3 частини першої статті 28 закону "Про попередження корупції" та частини 2 та 3 статті 8 закону "Про статус народного депутата України". НАЗК зазначає, що парламентарій діяв в умовах реального конфлікту інтересів, що є адміністративним правопорушенням.

Крім того, через конфлікт інтересів складено протоколи стосовно начальника Держлікслужби у Кіровоградській області Лілії Панфілової, яка підписала наказ про виплату премій працівникам служби, преміюючи і себе.

Також за порушення обмежень на зайняття іншою оплачуваною діяльністю складено протокол на начальника одного з відділів Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області Анатолія Діхтяра. Він виконував роботу голови державної екзаменаційної комісії у вищому навчальному закладі, яка не є безпосередньо викладацької (або педагогічної) діяльністю.

Стосовно провідного ветеринарного лікаря прикордонного інспекційного пункту Одеської регіональної служби держветсанконтролю Катерини Збудчак склали протокол за отримання в подарунок станції технічного обслуговування від громадянки, яка не є їй близькою особою.

У НАЗК нагадали, що складання протоколу та направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення в судовому порядку.

Нагадаємо, що 11 липня 2017 року Верховна Рада відхилила подання генпрокурора на позбавлення недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності Євгена Дейдея, щодо якого НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за статтею про "незаконне збагачення".

Національне антикорупційне бюро здійснює розслідування фактів можливого незаконного збагачення Дейдея з листопада 2016 року. На підставі аналізу його декларацій НАБУ встановило, що парламентарій в 2015-2016 роках придбав у власність нерухомість і транспортні засоби, вартість яких значно перевищує його офіційні доходи та доходи членів його родини.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Дейдей бабака" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".