Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм відкликав свій законопроект, який передбачає внесення змін в систему електронного декларування.
"Враховуючи спекуляції навколо електронного декларування, я відкликаю свій законопроект про внесення змін до закону про запобігання корупції. Мої амбіції не варті того, щоб ставити під загрозу і кидати тінь на сам інститут електронного декларування, незалежно від того, наскільки правильними і потрібними є в даний момент", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
За словами депутата, законопроект уточнював критерії визначення спільного проживання, удосконалював роботу самого НАЗК і пропонував відображати у відкритому доступі лише загальну суму коштів декларанта, без розбивки по валютах та місцезнаходженням.
"Як я і говорив, таким чином ми хотіли нейтралізувати головний аргумент супротивників електронного декларування, які стверджують, що публікація такої інформації збільшить злочинність. Я впевнений, що такий аргумент і надуманий, загроза сильно перебільшена. І коли вносив законопроект, попереджав, що якщо зараз цим не зайнятися, то у мене немає жодних сумнівів, що в подальшому буде спроба повністю закрити доступ до цієї інформації через зміни в закон або через рішення КСУ", - додав Найєм.
У той же час, як зазначив парламентарій, його побоювання виправдалися: у парламенті зареєстрований законопроект Ігоря Гриніва, яким пропонується вилучити з відкритого доступу ряд даних:
- дані про вид майна, характеристики майна, дату набуття його у власність, володіння або користування, вартість майна на дату його набуття у власність, володіння або користування;
- у разі, якщо рухоме майно перебуває у спільній власності, - дані про усіх співвласників такого майна;
- відомості про вартість і розмір подарунків;
- наявні грошові активи, у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, вклади до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам, а також активи у дорогоцінних (банківських) металів.
Раніше у Верховній Раді та Адміністрації президента запропонували законопроект про "амністію" капіталів в деклараціях. Проектом передбачається, що декларант повинен буде сплатити "суму податкового зобов'язання, самостійно визначену в разовій декларації", яке буде вважатися узгодженим. Розмір податку складе 5%.
Детальніше про електронне декларування читайте в статті "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".