Керівництво Генеральної прокуратури планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань, співробітники якого займаються розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності, повідомив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм. За словами політика, відповідний наказ уже підготовлено, і генпрокурор Юрій Луценко має його підписати.
"У нас зовсім погані новини. Генеральний прокурор готується підписати наказ, що фактично ліквідує Департамент спеціальних розслідувань ГПУ, який займається розслідуванням справ Майдану", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook ввечері в п'ятницю, 22 червня.
Депутат уточнив, що керівник департаменту Сергій Горбатюк через своїх підлеглих вже попереджений про швидке звільнення з посади.
"На останню нараду з реорганізації Департаменту Горбатюка навіть не запросили", - додав Найєм.
За його словами, ліквідація департаменту відбуватиметься шляхом переведення його працівників – слідчих і прокурорів – до інших структурних підрозділів ГПУ.
"Відділ процесуальних керівників департаменту Горбатюка буде приєднано до загального Департаменту процесуальних керівників під керівництвом заступника генерального прокурора Юрія Столярчука. Слідчих департаменту готуються перевести до складу Головного слідчого управління. Хто контролюватиме їхню роботу на даний момент невідомо", - пояснив депутат.
"Я дуже хочу помилятися. Але жодної інформації, що спростовує викладене вище я не можу отримати - ні у керівництва відомства, ні у тих, хто знайомий з ситуацією в нутрі", - підсумував Найєм.
Журналістка Ольга Худецька, котора висвітлює судові процеси у "справах Майдану", також повідомила про плани керівництва ГПУ ліквідувати Департамент спецрозслідувань.
За її словами, проект наказу вже підготовлений, а співробітникам департаменту прямим текстом кажуть, що "рішення вже прийнято, і генпрокурор ось-ось його підпише".
"Центру розслідувань не буде, єдиної логічної структури розслідувань епізодів не буде, координації не буде, спільних баз за епізодами і фігурантам, обміну інформацією між групами з різними епізодами не буде", - зазначила Худецька.
Вона висловила впевненість, що ліквідація Департаменту спецрозслідувань негативно позначиться на судовій перспективі справ, які вже передані до суду або ще розслідуються.
"Прогноз - розпорошення, розсіювання наявних справ, через пєнь-колоду доведення до якогось результату (або недоведення) їх у судах. Жодних нових справ за наявними фігурантам, жодних нормальних розслідувань за ще нерозслідуванимиепізодами, жодних нових епізодів не буде. Жодного анонсування судів, заходів, звітності про передачу до суду тих чи інших справ, інформування про нові підозри та інших відкритості теж не буде", - спрогнозувала журналістка.
Керівництво Генеральної прокуратури поки що інформацію, наведену вище, не коментувало.
Раніше Сергій Горбатюк заявляв, що Департамент спецрозслідувань можуть ліквідувати у зв'язку зі створенням Державного бюро розслідувань.
У грудні минулого року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що розслідування злочинів проти учасників Революції гідності завершено на 80%, а також анонсував застосування процедури заочного засудження стосовно втікачів екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка й екс-голови СБУ Олександра Якименка.
Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлені до суду обвинувальні акти, і є вже понад 35 вироків.
У той самий час, реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до 4 років колонії.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".