UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науседа: договір з приводу членства України в НАТО — складне питання

Литовський лідер розповів, що серед членів Альянсу досі немає єдиної думки.

Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа каже, що в межах підготовки до саміту НАТО, який пройде у Вільнюсі, угода щодо членства України в НАТО – одне з найскладніших питань. Про це повідомляє LRT.

"Це буде одне з питань, над яким потрібно буде працювати, можливо, найбільше в місяці, які залишилися до саміту НАТО… Ми всі хочемо, щоб Україна отримувала дуже чіткі, відчутні сигнали про своє членство. З іншого боку, ми розуміємо, що цього не може бути в умовах воєнного часу. Оскільки рішення не ухвалено одноголосно, нам потрібно буде його узгодити", – зазначив президент Литви.

За його словами, серед членів Альянсу досі немає єдиної думки. Президент наголосив, що НАТО більше не може повторювати "всім набридлі фрази" про політику відкритих дверей Альянсу, але сказав, що наразі не хоче говорити про конкретні можливі формулювання, які будуть включені до декларації.

"Хотілося б, щоб був чіткий сигнал про можливості зближення зі структурою НАТО і побачити місце України в загальній архітектурі безпеки", – підкреслив Науседа

За словами президента, розглядаючи можливості членства України слід враховувати той факт, що українська армія "напевно, є найдосвідченішою з усіх армій Євросоюзу, тому що пройшла бойове хрещення".

"Це ще десятки тисяч людей, які перевірили свій професіоналізм і бойовий дух в умовах воєнного часу – це величезне надбання. І воно тільки посилить, а не послабить усіх нас. Але повторюся – не можна говорити про те, що неможливо у воєнний час. Ми повинні говорити про війну, мир і алгоритм", – додав він.

Читайте також: NYT: Захід може ослабити свою підтримку, якщо контрнаступ України не буде успішний

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба називав невизначеність НАТО щодо України найкращим союзником Путіна. Він зауважив зауважив, що не сумнівається у поточній підтримці НАТО України, але поставив під сумнів стратегію Альянсу щодо України та щодо довгострокової безпеки євроатлантичного простору.