UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк України очолив Кирило Шевченко

Його кандидатуру обговорювали ще з початку місяця.

Верховна Рада призначила Кирила Шевченка головою Національного банку України. Таке рішення підтримали 332 депутати.

Так, "Слуга народу" віддала 226 голосів "за", ОПЗЖ - 40, "Європейська солідарність" - 0, "Голос" - 0, "Батьківщина" - 0, "За майбутнє" - 15, "Довіра" - 17, позафракційні депутати - 13. 

Кирило Шевченко багато років керує "Укргазбанком". В Офісі президента його кандидатуру на посаду глави НБУ обговорювали ще на початку липня. 

При цьому Шевченко є главою правління "Укргазбанку" з травня 2015 року. До цього він обіймав посаду першого заступника і виконуючого обов'язки голови правління. У 2012-2014 роках Шевченко був радником керівника "Ощадбанку". 

У банківській сфері новий глава НБУ з 1994 року, де працював в "Українському кредитному банку" (зараз А-Банк), в банку "Фінанси та Кредит". Після очолював Державну іпотечну установу. Також в 2009 році кілька місяців був радником прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. 

Кирило Шевченко, відповідаючи на питання депутатів з профільного парламентського комітету заявляв, що не допустить неконтрольованої інфляції або емісії та вважає пріоритетом продовження співпраці з МВФ. Але якщо врахувати, що причиною відставки попереднього голови НБУ полягала в непереборному бажанні Офісу президента впливати на роботу Національного банку, наївно припускати, що обраний ОПУ кандидат зможе зберегти незалежність як свою, так і довіреного йому відомства.

Читайте також: Неприпустимість тиску на НБУ і розумна монетарна політика: Голова МВФ розкрила подробиці розмови із Зеленським

Нагадаємо, 1 липня глава правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Таке рішення він пояснив систематичним політичним тиском, яке не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року - терміну закінчення підписаного в 2018-м семирічного контракту. 

2 липня Володимир Зеленський вніс до Ради подання, і на наступний день парламент 268 голосами «за» звільнила главу НБУ. 

Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозовані наслідки відставки голови НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» у ZN. UA.