UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО має підтримати український мирний план, а не китайсько-бразильську ініціативу – Столтенберг

Він наголосив, що остаточне рішення має бути за Україною.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни Альянсу підтримати український мирний план, а не ініціативу, запропоновану Китаєм та Бразилією.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню Politico.

Читайте також: Глава МЗС Китаю виступив в ООН: не війна, а "українська криза", необхідні переговори та зняття антиросійських санкцій

Столтенберг підкреслив, що український план забезпечує надійний процес, здатний привести до тривалого миру. Він також зазначив, що остаточне рішення щодо прийнятних умов має залишатися за українцями, оскільки вони є жертвою повномасштабної агресії.

Ці заяви пролунали на тлі обговорення участі Туреччини в ініціативі "Друзі миру", яка була започаткована Китаєм і Бразилією. Ініціатива спрямована на врегулювання "конфлікту між Росією та Україною", однак НАТО, на думку Столтенберга, повинно зосередитися на підтримці саме українських зусиль.

Читайте також: Угорщина доєднується до платформи "Друзі миру", започаткованої Китаєм і Бразилією

Єнс Столтенберг залишає посаду генерального секретаря НАТО 1 жовтня, і його місце займе колишній прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Після виходу з Альянсу Столтенберг очолить Мюнхенську безпекову конференцію.

Нагадаємо, 27 вересня міністр закордонних справ Китаю Ван І оголосив про намір створити платформу "Друзі миру" разом із Бразилією та іншими країнами Глобального Півдня. Ця ініціатива позиціонується як відкрита платформа "до пошуку мирного вирішення конфлікту", яка "не спрямована на конкуренцію або конфронтацію".

Читайте також: Жозеп Боррель засудив участь Угорщини у групі "Друзі миру", вважаючи, що це послаблює європейську єдність

До цього у травні представники Китаю та Бразилії погодили власний "мирний план" врегулювання російсько-української війни. І хоча він складається з шести пунктів, а не дванадцяти, все одно багато в чому нагадує переформульовану китайську пропозицію, представлену у лютому 2023 року. Загалом цей план – вже традиційний заклик до деескалації та утримання від "роздмухування вогню" з акцентом на важливості проведення переговорів. 

Таку ініціативу вже розкритикував український президент Володимир Зеленський.