UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО і ЄС мають підтримати Україну в разі вторгнення РФ, вважають 50% громадян семи країн ЄС — опитування

Більшість опитаних вважають, що Росія може здійснити наступ на Україну в 2022 році.

Європейці сприймають можливе вторгнення Росії в Україну як атаку не лише на сусідню державу, а й на європейську безпеку загалом, свідчить опитування Європейської ради з міжнародних відносин, пише The Guardian.

Опитування проводилось наприкінці січня у Польщі, Румунії, Німеччині, Італії, Франції, Швеції та Фінляндії, де проживають дві третини населення Євросоюзу.

НАТО назвали головним захисником українського суверенітету понад 60% респондентів. Крім того, на думку опитаних, в разі посилення агресії Україну має захистити і Євросоюз. А у Польщі понад 60% громадян вважають, що їхня країна має допомогти захищатись Україні від Росії.

Згідно з результатами опитування, європейці готові прийняти «потенційно довгострокові загрози» в результаті захисту України, зокрема можливе прибуття великої кількості біженців, збільшення витрат на енергоносії, кібератаки та військову загрозу з боку РФ.

Більшість респондентів у Польщі, Румунії та Швеції стверджували, що допомога Україні «варта ризику». Найбільше допомагати у захисті України, незважаючи на власні ризики, готові громадяни Польщі, найменше - громадяни Франції та Німеччини.

Читайте також: Путін хоче відновити Радянський Союз — сенатор Кінг

Аналізуючи результати дослідження, його автори дійшли висновку, що європейці не вважають війну немислимою і не сприймають мир як належне.

Наскільки справді важливо для європейців та американців підтримувати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, нещодавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі. Його результати проаналізувала Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".