UA / RU
Підтримати ZN.ua

Настав час завершити ухвалення Угоди про асоціацію з Україною — Юнкер

За словами голови Єврокомісії, це питання геополітичної відповідальності.

Останній саміт Європейського Союзу цього року має гарантувати остаточне ухвалення Угоди про асоціацію з Україною та ЄС, заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

"На саміті слід домовитися щодо остаточного ухвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це питання нашої геополітичної відповідальності. Настав час завершити роботу Європарламенту та української Ради, які одночасно ратифікували цю угоду – визначний момент в історії парламентаризму на нашому континенті", – сказав Юнкер, передає "Радіо Свобода".

Він привітав Європейський парламент з завершенням переговорів щодо механізму призупинення безвізових режимів, що блокував візову лібералізацію для Україні і Грузії.

"Тепер українським та грузинським громадянам має бути наданий безвізовий статус якомога швидше", – додав Юнкер.

Раніше повідомлялось, що Нідерланди поки не досягли угоди з ЄС з приводу окремої декларації, що враховує заперечення Амстердама за декількома пунктами угоди про асоціацію України з ЄС.

Напередодні представник ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі заявив, що Євросоюз владнає з Нідерландами розбіжності в ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС вже у найближчі дні.

При цьому, Мінгареллі ухилився від відповіді на питання про те, чи вважає він прийнятною умову Амстердаму про прийняття на саміті ЄС заяви про те, що Угода про асоціацію не містить додаткових політичних і економічних зобов'язань ЄС перед Україною.

Раніше в інтерв'ю Financial Times прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте чітко позначив свої вимоги щодо ратифікації українсько-європейської угоди. Він наполягає, що документ не повинен надавати ніяких оборонних гарантій Україні і не обіцяти можливості вступу країни в ЄС.

"Якщо ми не отримаємо те, чого хочемо ми вже на наступний день внесемо до парламенту закон, який підтвердить, що ми не ратифікуємо угоду про асоціацію", - сказав Рютте.

Угода між Україною та ЄС передбачає поглиблення політичних, економічних і торгових зв'язків між сторонами. Але в Нідерландах бояться, що воно може зобов'язати країну надавати фінансову або військову підтримку Києву.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".