UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ необхідна своя експертиза, а не залежність від експертних установ Мін’юсту, МВС або СБУ — головний детектив НАБУ

Це дозволяє закон про НАБУ, але необхідно забезпечити цю норму у законі про судову експертизу.

За останні три роки протидія роботі Національному антикорупційному бюро України з боку інших правоохоронних органів суттєво зменшилась, однак ситуація ще далека від ідеальної, заявив в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA  керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський.

За словами головного детектива НАБУ, зараз бюро налагодило певну співпрацю з різними правоохоронними органами: «Не можна сказати, що у всіх правоохоронних органах — лише негідники. Завжди є люди, які намагаються досягнути якогось позитивного результату, — для чого, власне, і створені всі правоохоронні органи. Вони нам періодично передають інформацію, десь ми співпрацюємо й реалізуємо успішні кейси. Зараз у нас немає такого протистояння з іншими правоохоронними органами, яке було років зо три тому».

Водночас він зазначив, що за попередньої влади у НАБУ відчували прямий тиск із боку правоохоронних органів — СБУ, МВС, Генпрокуратури, які зривали операції та висували надумані підозри працівникам бюро.

«Реєстрували абсолютно безпідставні кримінальні провадження, якими намагалися на нас тиснути. І це було досить поширеним явищем, коли всі правоохоронні органи кружляли навколо нас і намагалися будь-якими способами, зокрема й незаконними, десь якось скомпрометувати. Зараз, на щастя, я такого не спостерігаю. Принаймні відкрито нам працювати не заважають», - зазначив Калужинський.

Тим не менше однією із великих проблем НАБУ досі залишається тема проведення експертиз. Однак у бюро сподіваються, що з часом і це питання вдасться вирішити, адже можливість створення своїх експертних установ НАБУ задля більш ефективного досудового розслідування передбачена законом.

«Ми не маємо залежати від експертів Мін’юсту, МВС або СБУ, які мають такі інституції у своєму підпорядкуванні. Необхідно забезпечити цю норму у законі про судову експертизу. Та, наскільки мені відомо, це питання вже обговорюється з міжнародними партнерами», - наголосив він.

Водночас про вплив теперішніх керівників Банкової Калужинський відмовився говорити, так само як і утримався від відповіді на запитання про відчуття партнерства з Офісом генпрокурора.

«Не моя робота — давати подібні оцінки… Для масштабної реформи важливі системні зміни, які ґрунтуються на політичній волі», - заявив він.

Читайте також: На посаду директора НАБУ претендують 78 кандидатів: список

Про те, чому навіть війна не вилікувала Україну від корупції, про старі кейси та нові справи проти корупціонерів, про відносини з іншими силовиками та фактор Банкової читайте в інтерв’ю керівника головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського «У нас люди, які підозрюються чи обвинувачуються в корупції, — рукопожатні. Їх підвищують по службі, у них беруть інтерв’ю та запрошують на заходи», яке він дав вперше за час своєї багаторічної кар’єри у НАБУ.