Конституційна асамблея Єгипту, в якій переважають ісламісти, більшістю голосів затвердила проект нової конституції.
Асамблея розглядала проект всю ніч і в підсумку схвалила всі 234 статті конституції. Різко прискорити темпи своєї роботи органу довелося на тлі масових протестів і страйків вищих судових інстанцій.
Тепер документ буде відправлений на ратифікацію президенту Мохаммеду Мурсі, який, як очікується, винесе його на всенародний референдум.
У порівнянні з попереднім основним законом країни, максимальний термін перебування на посту президента обмежується двома термінами (вісім років).
Глава держави зможе оголошувати війну тільки за згодою парламенту і після консультацій з радою національної оборони.
У затвердженому проекті йдеться, що іслам є державною релігією Єгипту, а принципи шаріату - «головним джерелом законодавства». Втім, те ж саме йшлося в колишній конституції, яка була скасована після повалення в минулому році президента Хосні Мубарака.
Критики вказують, що в новій конституції містяться статті про «пропагування сімейних цінностей», які можуть використовуватися для обмеження свободи слова, і в ній ні слова не сказано про рівність чоловіків і жінок.
Ліберали, ліві і християни, що входили в асамблею, бойкотували голосування, заявивши, що ісламісти намагаються нав'язати єгипетському народові своє бачення конституції.
Нагадаємо, минулого тижня Мурсі оприлюднив конституційну декларацію, відповідно до якої він наділяється виключними законодавчими повноваженнями, а судові органи не можуть оскаржити його рішення.
Це стало приводом для нових багатотисячних демонстрацій у країні, в результаті три людини загинули, більше 500 постраждали.
На знак протесту проти «фараонівських» рішень Мурсі вищі судові інстанції оголосили страйк. !zn
Читайте також:
Масові протести в Єгипті переросли у вуличні бої: понад 400 постраждалих (ВІДЕО)
Через три місяці Єгипет може збанкрутувати
США закликали Єгипет прийняти конституцію «стримувань і противаг»
«Новий фараон»: Президент Єгипту заборонив оскаржувати свої рішення