На зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” 26 січня у Парижі Україну хочуть змусити визначити дату зустрічі з терористами так званих “Л/ДНР” для обговорення особливого статусу Донбасу. Про це повідомляє DW з посиланням на агентство dpa.
Цю інформацію повідомило перед зустріччю неназване джерело в Єлисейському палаці.
Україну на переговорах представлятиме голова офісу президента Андрій Єрмак, який напередодні в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV запевнив у тому, що Україна виконуватиме Мінські угоди лише в українських інтересах, обговорюючи кожен пункт угод. За словами Єрмака, українська делегація має чітку позицію щодо кожного пункту Мінська і не планує на переговорах поступатися національними інтересами.
Як відомо, досі Україна офіційно відхиляла будь-які ініціативи щодо переговорів із представниками сепаратистів Донбасу. Київ бачить за столом переговорів лише Росію як сторону конфлікту.
Також, як зазначає dpa, під час переговорів радників у Парижі йтиметься про "гуманітарні заходи та міркування про майбутнє України".
24 січня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України відкликав законопроект "Про основи державної політики перехідного періоду", схвалений урядом ще 4 серпня 2021 року. Йдеться про законопроект про державну політику перехідного періоду на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономну республіку Крим та Севастополя. За повідомленням Кабінету Міністрів України, таке рішення пов'язане з необхідністю його ґрунтовного доопрацювання відповідно до висновку Венеціанської комісії від 15 жовтня 2021 року.
Глава МЗС Росії Сєргєй Лавров заявляв, що якщо в Україні буде ухвалено закон про перехідний період в ОРДЛО, то Росія сприйме це як автоматичний вихід Києва з Мінських угод.
На думку аналітика фонду “Демократичні ініціативи” Марії Золкіної, українська влада могла піти на поступки Росії для проведення нової зустрічі у нормандському форматі, про що свідчить відкликання проекту, що дратував Кремль, закону “Про основи державної політики перехідного періоду”.
Київ послідовно відмовляється сісти за стіл переговорів із маріонетковими режимами фейкових республік, що викликає невдоволення РФ.
Відмову України вести переговори із сепаратистами називала правильною і Ангела Меркель, будучи на посаді канцлера Німеччини.
Нагадаємо, що на зустрічі лідерів нормандського формату в Парижі у вересні 2020 року президент Володимир Зеленський прямо заявив голові Кремля Владіміру Путіну на переговорах у Парижі, що ”особливого статусу” Донбасу ніколи не буде у Конституції України.