UA / RU
Підтримати ZN.ua

На зустрічі контактної групи українські пропозиції залишилися без адекватної відповіді - ЗМІ

Українська сторона запропонувала залучити до роботи Контактної групи представників Міжнародного Червоного Хреста та БДІПЛ ОБСЄ, який оцінює демократичність виборчих процесів.

У Мінську пропозиції української сторони в ході засідання Тристоронньої контактної групи по ситуації в Донбасі не знайшли адекватної відповіді з боку РФ, так і з боку так званих "ДНР" і "ЛНР".

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомило джерело, близьке до консультацій.

"При цьому мова йде про відсутність не тільки адекватної реакції на українські пропозиції, але конструктивних пропозицій", - зазначило джерело.

За його словами, зустріч проходила "саме в тристоронньому форматі Україна-Росія-ОБСЄ", а представники так званих "ДНР" і "ЛНР" були присутні на ній".

Разом з ОБСЄ українська сторона запропонувала залучити до роботи Контактної групи та її підгруп представників Міжнародного Червоного Хреста та БДІПЛ ОБСЄ, який оцінює демократичність виборчих процесів.

"Україна запропонувала також створити в повній відповідності з рішеннями "Нормандської четвірки" п'яту підгрупу – з питань українсько-російського кордону", - сказав джерело.

В черговий раз українська сторона також поставила питання "припинення вогню, відводу важких озброєнь і верифікації цих процесів з боку ОБСЄ, обміну всіх утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

"Україна також запропонувала чіткий план демілітаризації Широкіно, району Донецького аеропорту, встановлення спільних постів ОБСЄ і СЦКК (Спільного центру з контролю і координації – ред.) уздовж лінії зіткнення, - підкреслив він.

Джерело також повідомило, що "в ході консультацій було також звернуто особливу увагу на неприпустимість руйнування газопроводів, що поставило кілька днів тому Маріуполь на межу виживання".

Він також додав, що українська сторона наполягає на допуску української та міжнародної гуманітарної допомоги на неконтрольовані території, а також – на пропуск російської гуманітарної допомоги тільки через офіційні пункти пропуску на україно-російському кордоні, підкреслив співрозмовник агентства.

"Виразних відповідей на ці пропозиції ми не отримали", - резюмував співрозмовник, зазначивши, що "в черговий раз у зустрічі не прийняли участь лідери так званих "ДНР" і "ЛНР"" Олександр Захарченко та Валерій Плотницький".

У той же час спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні за підсумками зустрічі повідомила, що роботу підгруп можна назвати конструктивною, однак прориву немає.

"Відбувся прогрес, але прориву не сталося. Над цим ще треба працювати", - сказала вона, додавши, що робота буде продовжуватися.

"Наша робота триває. На наступному тижні запланована зустріч всіх чотирьох підгруп з наступною зустріччю з контактною групою", - сказала Тальявіні.

Представник бойовиків Денис Пушилин за підсумками зустрічі заявив, що незважаючи на деякі позитивні кроки, динаміка, в цілому, незадовільна.

"На сьогоднішніх переговорах зроблені окремі позитивні кроки, але, на жаль, це не те, чого ми очікували, тобто динаміка для нас незадовільна. З такою динамікою можливість повноцінного політичного врегулювання конфлікту викликає великі питання", - сказав Пушилин.

Сьогодні в Мінську відбулися переговори трьох профільних підгруп контактної групи - гуманітарного сприяння, проблемам безпеки і політичного врегулювання. Переговори четвертої підгрупи - по економічним питанням - очікуються 23 червня.

Про те, що бойовики намагаються зірвати переговори різні джерела повідомляли й раніше, 22 травня.

Крім того, на початку червня повідомлялося, що російська сторона зірвала засідання контактної групи в Мінську.