Під час засідання парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" у понеділок, 7 грудня, відбувся серйозний конфлікт між депутатами, повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела у Верховній Раді.
За словами співрозмовників видання, конфлікт спровокувало інтерв'ю депутата фракції Єгора Фірсова, в якому він натякнув на причетність своїх однопартійців Ігоря Кононенка та Сергія Березенка до корупційних схем.
Свої претензії до Фірсова висловили депутати Олексій Гончаренко, Іван Мельничук, Юрій Третьяков і голова фракції Юрій Луценко. Гончаренко та Мельничук вимагали від Фірсова вибачень, а Луценко порекомендував йому не робити гучних заяв про корупцію, а звертатися з фактами в правоохоронні органи.
"Фірсов тоді йому сказав , що антикорупційний комітет вже подав заяву до ГПУ з приводу Кононенка, але вона не розслідується. Луценко відповів, що йому треба вчити матчастину, тому що заяви треба подавати до НАБУ", − розповів співрозмовник видання.
Також відбулася словесна перепалка між Луценком і Мустафою Наеймом. Останній також говорив про існування корупційних схем і необхідності займатися ними.
Незабаром Луценко в гніві залишив фракції. Засідання завершував Ігор Кононенко, який спростував всі публічні звинувачення на свою адресу.
Також ряд депутатів висловили своє невдоволення недавніми висловлюваннями Михайла Саакашвілі про топ-корупції в Україні.
"Він губернатор чи громадський діяч?!", − обурювалися деякі депутати.
Інформацію про скандал у фракції підтвердив журналіст Богдан Буткевич, пославшись на свої джерела серед депутатів.
"Спроби корупційного лобі змусити Фірсова вибачитися з тріском провалилися і ледь не переросли в бійку", − написав Він на своїй сторінці у Facebook.
25 листопада народний депутат Мустафа Найєм повідомив про створення у фракції БПП "Антикорупційної платформи", в яку увійшли 15 депутатів.
Напередодні у фракції БПП вибухнув гучний скандал. Увечері 23 листопада група народних депутатів звинуватила частину керівництва фракції в корупції і організації інформаційних провокацій.
Народний депутат Сергій Лещенко раніше повідомляв про "тіньовий уряд" України. За словами депутата, в нашій країні є обмежене коло осіб, які мають більший вплив, ніж офіційна влада. У "тіньове" керівництво входять олігархи, а також люди президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.