UA / RU
Підтримати ZN.ua

На заході України зростає кількість "самостійників" і прихильників децентралізму

Підсвідомих супротивників поглинання краю країною-сусідкою в Чернівецькій області більше, ніж у Закарпатській.

У Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях - більше міцних "унітарників", знизився відсоток прибічників можливого приєднання до Польщі, не піддалася серйозній корекції кількість шанувальників децентралізації. Але при цьому - очевидне зростання кількості "самостійників". А в Чернівецькій і особливо Закарпатській областях - різкий стрибок прибічників децентралізму. Однак при цьому на Закарпатті більш ліберальне, ніж на Буковині, ставлення до інституту подвійного громадянства. У Закарпатській області за біпатризм - 65% (із яких 40% категорично підтримують такий крок), у Чернівецькій - 43,5%. На Буковині вбачають у легалізації другого паспорта пряму загрозу сепаратизму й розколу -27,5% (і цей показник зріс більш ніж на 17%), на Закарпатті - тільки 7%. Усього 2% закарпатців вважають другий паспорт прелюдією до "вливання" в Угорщину, а ось 15% буковинців розглядають "європаспортизацію" як перший крок приєднання до Румунії. І це при тому що кількість охочих "піти на Захід" у цих областях порівнянна.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін, посилаючись на дані соціологічного дослідження, проведеного КМІС на замовлення DT.UA.

"Що стоїть за цими цифрами? На наш погляд, бодай те, що підсвідомих противників поглинання краю країною-сусідкою в Чернівецькій області більше, ніж у Закарпатській. Точнішу оцінку цим та іншим даним мають дати фахівці, а висновки, причому оперативні й тверезі, належить зробити тим, на кого покладено відповідальність за долю держави та її громадян", - наголошують оглядачі.

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".