На Заході багато хто так і не зрозумів, чому лише на п'ятий рік війни, коли вже загинули більше десяти тисяч українців, Банкова захотіла ввести воєнний стан. Наших партнерів не переконують пояснення, що на відміну від 2014 р., нині - вже не прихована Москвою збройна агресія Росії. (Втім, цей аргумент не переконливий і для багатьох українців.)
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, і словацький спікер А. Данко, що зв'язав майбутні президентські вибори в Україні з подіями в районі Керченської протоки, як хлопчик в казці Андерсена, лише озвучив те, що у багатьох європейських політиків було на думці.
"Не виключено, що негативна реакція західних партнерів (озвучена, за інформацією DT.UA, в тому числі і Ангелою Меркель, і Майком Помпео під час телефонної розмови з Петром Порошенком) виявилася однією з причин, що вплинули на рішення українського президента скоротити час військового положення і зафіксувати дату проведення виборів", - підкреслює оглядач.
Детальніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте в статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".