UA / RU
Підтримати ZN.ua

На полі бою Росія вихід уже не знайде — постпред США при ООН

Вихід із української кризи можливий лише дипломатичним шляхом.

Постійний представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд попередила, що загрозливе нарощування російських військ на кордонах України свідчить про "наміри Кремля використовувати їх", зазначивши, що Росія все ще має шанс "знайти дипломатичний вихід". Про це вона заявила в інтерв'ю ABC.

За її словами, оцінку загрози нападу можна висловити простою фразою: "Ви не концентруватимете 100 тисяч солдатів, якщо у вас немає наміру їх використати".

Вона сказала, що засідання Ради Безпеки ООН у понеділок "є ще однією можливістю знайти дипломатичний вихід для росіян". Вона додала, що українські офіційні особи також просили про зустріч, яка, як очікується, відбудеться на відкритому засіданні.

"Ми ясно дали зрозуміти, що готові вирішувати наші проблеми, проблеми України та Росії за дипломатичним столом, але це неможливо зробити на полі бою", — сказав Томас-Грінфілд.

Росія стверджує, що не має наміру вторгатися в Україну, і заперечує проти засідання Ради Безпеки ООН у понеділок, погрожуючи вжити заходів, щоб спробувати заблокувати збори. Заступник постпреду Росії при ООН Дмитро Полянський написав у Twitter, що зустріч є "явним піар-ходом, ганебним для репутації Ради Безпеки ООН".

За словами Томас-Грінфілд, засідання — це ще одна можливість знайти дипломатичний вихід для Росії.

"Але Рада Безпеки єдина, наші голоси єдині у заклику до росіян порозумітися. Ми збираємося увійти в кімнату, готові вислухати їх, але не будемо відволікатися на їхню пропаганду, і ми готові відповісти на будь-яку дезінформацію, яку вони спробують поширити під час цієї зустрічі", — наголосила вона.

Читайте також: Британія планує посилити союзників НАТО на суші, на морі та в повітрі — Reuters

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".