UA / RU
Підтримати ZN.ua

На нараді у Порошенка знайшли винного в проблемах е-декларування

Президент доручив до 31 серпня видати необхідний для повноцінного запуску сертифікат.

Вади системи електронного декларування, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, повинні бути усунені до кінця серпня, і е-декларування має запрацювати з вересня.

Про це, як пише "Європейська правда", спочатку написала в Facebook глава Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, але через кілька хвилин видалила своє повідомлення. Після розголосу Корчак повернула в Facebook-хроніку свій видалений запис.

За словами Корчак, це рішення прийнято під час робочої наради у президента Петра Порошенка з питань запуску системи електронного декларування.

"До 31 серпня 2016 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) у співпраці з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні (ПРООН) повинна доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Держспецзв'язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати так само до 31 серпня Атестат відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій.", - написала Корчак.

Судячи з повідомленням Корчак, провину за виникнення проблем поклали на компанію-розробника (це ТОВ "Міранда"). Схоже, подальша доробка буде здійснюватися без її участі.

"Учасники наради були одностайні в тому, що в умовах, коли компанія-підрядник недобросовісно виконала свої зобов'язання, Держспецзв'язку як державний орган не має іншого варіанту дій, крім як взяти ініціативу і відповідальність і забезпечити сертифікований старт системи", - йдеться в повідомленні.

Корчак додала, що "роботу над цими модулями ДССЗЗІ повинна виконати самостійно в стислі терміни".

Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.

В ЄС розкритикували запуск Україною системи електронного декларування активів чиновників без необхідного атестата відповідності комплексної системи захисту інформації.

Система була офіційно запущена незважаючи на те, що 12 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗІ) прийняла рішення про невидачу атестата відповідності на систему електронного декларуваннямайна і доходів держслужбовців.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада прийняла останній "безвізового пакету" закон про електронному декларированим доходів і майна посадових осіб (про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році), врахувавши при цьому пропозиції президента Петра Порошенка.

Детальніше про електронному декларуванні читайте в статті Юлії Самаевой "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".