Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження відносно очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК) із посиланням рішення Комісії.
Відповідне рішення було прийнято у відповідь на скаргу ЦПК щодо тяганини у справі про діяльність приватної газовидобувної компанії у складі Burisma Group, яку пов'язують з екс-міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським.
Під час слідства у 2016 році було встановлено факт незаконного отримання компанією дозволів на користування українськими надрами – процедуру було порушено, бракувало погодження відповідних обласних рад, де мав здійснюватися видобуток природних копалин. Отже, прокурори САП протягом шести місяців могли подати адміністративний позов до Міністерства екології та Державної служби екології та надр та скасувати рішення.
"Відповідно до закону, САП мав шість місяців, щоб підготувати позов проти Міністерства екології та домогтися повернення надр у державну власність. Утім його керівник Назар Холодницький не зробив цього вчасно, а звернувся до суду лише через вісім місяців. Відтепер шанси повернути ці родовища державі найближчим часом фактично нульові, натомість вони і надалі успішно будуть використовуватися для збагачення колишнього міністра екології", – зазначила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.
У Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії визнали обґрунтованість скарги юристів ЦПК.
"Вивченням дисциплінарної скарги встановлено, що вона містить конкретні відомості про наявність ознак дисциплінарного проступку прокурора", - йдеться у рішенні Комісії.
Відповідно до закону, дисциплінарне провадження має тривати два місяці та може бути продовжено до трьох.
У липні 2016 року правоохоронні органи провели чергову серію обшуків у компаніях, зайнятих видобутком газу в Україні. Як повідомляв генеральний прокурор Юрій Луценко, зокрема, мова йшла про компанію, до якої має відношення колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.
У січні 2017 року Генеральна прокуратура повідомила про закриття всіх кримінальних проваджень проти екс-міністра екології Миколи Злочевського та його компаній, що входять до групи Burisma.
Справу про незаконне збагачення та відмиванні коштів Злочевським закрили "у зв'язку з відсутністю у діянні складу кримінального правопорушення".
Компанія Burisma в ході слідства сплатила донараховані фіскальними органами України 180 мільйонів гривень податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.