UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Генасамблеї ООН Пристайко підніме питання введення миротворців в ОРДЛО

Тему розміщення миротворчого контингенту в Донбасі активно піднімав Петро Порошенко. Після обрання президентом Володимира Зеленського, офіційний Київ поставив питання миротворців на паузу.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на сесії Генеральної Асамблеї ООН підніме питання розміщення міжнародного миротворчого контингенту в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

"Я відбуваю завтра до Нью-Йорку для того, щоб говорити з генеральним секретарем і виступити перед Генеральною асамблеєю ООН. Зокрема, щоб нагадати про це питання, що ми очікуємо... на таку операцію", - повідомив очыльник МЗС в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 17 лютого.

Пристайко підкреслив, що позиція України залишається незмінною: мандат миротворчої місії повинен поширюватися на всю територію ОРДЛО. А не тільки на лінію зіткнення, як пропонують росіяни.

Тему введення миротворців в ОРДЛО активно просував п'ятий президент України Петро Порошенко. В ході виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого 2019 року Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.

Тодішній представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.

За словами Порошенка, що три постійні члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Після обрання президентом Володимира Зеленського питання миротворців в ОРДЛО було "поставлено на паузу": представники Києва протягом місяців не піднімали цю тему на міжнародних майданчиках, посилаючись на те, що міжнародне співтовариство не готове до такого кроку. Лише у грудні минулого року міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко заявив, що Україна може повернутися до ідеї введення миротворців ООН у Донбас у разі вичерпання можливостей Мінського процесу.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".