В Офісі президента розглядають можливість формування журналістського пулу для президента Володимира Зеленського, повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко. Передбачається, що до пулу увійдуть 20-25 журналістів, які зможуть ставити запитання президенту на пресконференціях.
"Думаю, нам необхідний пул журналістів, які ходять на пресконференції або брифінги. В ньому має бути 20-25 представників ЗМІ", - розповів Тимошенко в інтерв'ю виданню "Вести", опублікованому в понеділок, 1 червня.
Заступник голови ОП послався на досвід "різних країн Європи і США" і висловив упевненість, що розмова президента з вузьким колом журналістів буде "предметною і продуктивною". При цьому Тимошенко констатував, що журналістська спільнота буде не в захваті від такої ініціативи.
"Це ідея, про яку я зараз кажу. Подивимося на реакцію журналістської спільноти. Розуміємо, що буде багато незадоволених. Але це найбільш продуктивна і робоча схема. Щоб прийшли 25 акредитованих журналістів отримали 25 відповідей", - зазначив він.
За словами Тимошенкп, попередній досвід спілкування Зеленського з пресою перетворився на "процес обміну думками з президентом, самоствердження, світські бесіди".
Влітку минулого року на Банковій обіцяли провести прес-конференцію за підсумками 100 днів президентства Володимира Зеленського, але потім відмовилися він неї на користь компліментарного фільму "100 днів президента Зеленського".
Згодом Зеленський "реабілітувався", провівши 14-годинний прес-марафон і поспілкувавшись з трьома сотнями журналістів.
Прес-конференції за підсумками року на посаді президента передував фільм "Рік президента Зеленського", витриманий в такому ж ключі.
20 травня прес-конференція відбулася в Маріїнському парку, Зеленський протягом трьох годин відповідав на запитання журналістів. Потрібно відзначити, що президент став краще володіти українською мовою, лаконічніше відповідати на питання (і ухилятися від прямих відповідей на них). Але йому досі складно контролювати емоції. ZN.UA зібрало основні тези заяв Зеленського.