Україна не має наміру приєднуватися до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю. Про це у вівторок, 12 жовтня, заявив керівник управління інформаційної політики МЗС Олег Волошин сьогодні на брифінгу.Він зазначив, що останнім часом почастішали заяви про те, що Україна досі не визначилася між вступом до Митного союзу і створенням зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Україна не ставить перед собою вибору між створенням зони вільної торгівлі і приєднанням до Митного союзу. Про приєднання України до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю мова взагалі не йде», - підкреслив він.
Олег Волошин додав, що ця позиція неодноразово підтверджувалася керівництвом країни на всіх рівнях. Також підкреслювалося, що Україна прагне до повноцінного членства в ЄС, невід'ємною частиною просування до якого є створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. «Навіть самі європейці чудово це розуміють, і тому можна тільки дивуватися, чому виникають заяви, що Україна ніби як стоїть перед вибором і нам необхідно визначитися. Ми давно вже визначилися», - додав він. Він підкреслив, що якщо переговори щодо створення зони вільної торгівлі не йдуть так швидко, як хотілося б, то це не тому, що в України є інша позиція, а «тому, що учасники цих переговорів стоять на варті національних інтересів».
Нагадаємо, 8 жовтня в Києві завершився 13-й раунд переговорів, в ході яких європейська сторона надала для вивчення українській сторони свої пропозиції щодо доступу до ринку послуг.
6 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що на сьогоднішній день Україна і Європейський Союз мають компромісне рішення щодо угоди про асоціацію та вільну торгівлю. Також Азаров заявив, що угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС буде підготовлено до чергового саміту Україна-ЄС, який пройде 22 листопада в Брюсселі.
Черговий, 14-й раунд переговорів про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом пройде на початку грудня поточного року.
13 серпня міністр економіки України Василь Цушко заявив, що приєднання України до Митного союзу не вигідно для Казахстану, Росії та Білорусі.
Як повідомлялося, міністри закордонних справ Чехії, Польщі та Швеції визнали факт існування значних труднощів під час переговорів з Україною щодо підготовки угоди про зону вільної торгівлі.
Проте пізніше глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін заявив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Україна-ЄС.
У той же час, в ЄС висловили думку, що Угода може бути підписана мінімум через рік. У Європарламенті взагалі сумніваються у бажанні Україні приєднатися до Євросоюзу.
У той же час, прем'єр-міністр України Микола Азаров 13-14 жовтня відвідає Брюссель для проведення переговорів щодо укладення угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ