Напередодні С.Лавров заявив на брифінгу після переговорів з Ю.Лянке, що Москва і Кишинів єдині в тому, що Придністров'я має залишитися в рамках Молдови, отримавши особливий статус. "Кінцеву мету ми бачимо абсолютно однаково: особливий статус Придністров'я у рамках єдиної держави і в рамках територіальної цілісності Республіки Молдова", - сказав С.Лавров.
"Хоча нічого нового в нещодавніх заявах не прозвучало, підкреслимо, що у жодному з документів переговорного процесу не йдеться про врегулювання в межах "єдиної держави у рамках територіальної цілісності Республіки Молдова", - йдеться в заяві МЗС Придністров'я.
"Спроби визначити модель врегулювання до рішення самих сторін конфлікту в корені суперечать непорушному в переговорному процесі принципу рівноправності сторін, - підкреслили автори документа. - Будь-які спроби втиснути складний і всеосяжний процес переговорів у "прокрустове ложе" моделей, які нав'язуються ззовні і не враховують реалії, що склалися та порушують права людини, зустрінуть відторгнення у народу Придністров'я і поставлять під сумнів доцільність ведення роботи у штучно обмежених рамках у будь-яких форматах".
"Придністровський народ самостійно і чітко визначив своє майбутнє. Народ Придністров'я ніколи не жив у складі Республіки Молдова і не був пов'язаний з державністю Молдови як у новітній період історії, так і на більш ранніх етапах, за винятком періоду співіснування в рамках Радянського Союзу", - наголошується в заяві.
"Ми бачимо свою долю виключно як суверенна незалежна держава - рівноправний член міжнародного співтовариства. У зв'язку з цим для придністровської сторони не є актуальним питання "територіальних розмінювань", які ведуться або можуть вестися третіми державами, тому чиїсь "відмови" від Придністров'я не є предметом для серйозних коментарів", - сказано в документі.
"Єдиним суб'єктом, уповноваженим приймати рішення про свою долю, є багатонаціональний придністровський народ, волю якого висловлено в ході всенародних референдумів, в тому числі у 2006 році, коли понад 97% тих, хто прийшов для участі у голосуванні, висловилися за незалежність Придністров'я", - йдеться у заяві МЗС.
Нагадаємо, що 14-15 лютого у Відні відбулася чергова неофіційна зустріч формату «5+2» щодо проблематики придністровського врегулювання (Молдова, Придністров'я - сторони конфлікту, ОБСЄ - посередник, Росія і Україна - країни-гаранти, ЄС і США - спостерігачі).
Чергові переговори у форматі «5+2» щодо проблематики придністровського врегулювання заплановано на квітень.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»