UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України про поїздку Міятович в Крим: домовленостей щодо конкретних дат немає

У відомстві зазначили, що головне - узгодити параметри і програму візиту.

У Міністерстві закордонних справ України заявили про те, що у них конкретних домовленостей про дату та програму візиту комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович в анексований Росією Крим. У МЗС зазначають, що перед поїздкою необхідно узгодити з Україною багато питань.

В коментарі українського дипломатичного відомства, йдеться про те, що візит і моніторинг ситуації з правами людини на території окупованого півострова відповідає резолюціям Генеральної асамблеї ООН і Комітету міністрів ПАРЄ. У МЗС додали, що це питання Київ "піднімає не перший рік".

Також в міністерстві зазначили, що "сьогодні між комісаром Ради Європи Міятович і українською стороною немає домовленостей щодо конкретних дат візиту".

"Але головне не дати, головне – це чітке узгодження з українською стороною параметрів і програми візиту. Роль в цьому процесі Росії обмежується виключно її обов'язками як держави-окупанта", - йдеться в коментарі.

У МЗС заявили, що перед візитом Міятович в анексований Крим необхідно узгодити з українською стороною багато питань. Серед них залучення активістів і правозахисників, які займаються проблематикою порушень прав представників корінних народів і національних меншин на окупованому півострові.

"У МЗС України очікують комісара Міятович, в тому числі для обговорення параметрів моніторингу на тимчасово окупованих територіях України", – зазначено у коментарі.

Також в дипведомстве вважають, що візит Міятович в Крим може стати спробою Москви "виміняти" повернення її делегації в Асамблеї, що "є цинічною спробою уникнути відповідальності у Раді Європи за вчинені нею міжнародні злочини та системні порушення прав людини на окупованих територіях".

"Підтримка цих спроб з боку органів РЄ та окремих наших партнерів в організації означає потурання агресору і подальший підрив авторитету Ради Європи. В цьому контексті вважаємо надзвичайно важливим рішення, схвалене сьогодні в Брюсселі постійними представниками країн ЄС про продовження "кримських санкцій" проти Російської Федерації", - підкреслили в МЗС України.

Напередодні прес-служба МЗС Росії заявила, що "досягнута домовленість про поїздку комісара РЄ з прав людини Міятович в Крим 7-11 жовтня цього року". У свою чергу Міятович зазначила, що має намір відвідати анексований Росією Крим, проте "поки це треба підтвердити".

Нагадаємо, на території окупованого Криму лише за перший квартал цього року сталося 45 обшуків, 97 арештів, 32 етапування політв'язнів в Росії і 60 незаконних заходів суден в порти. Також за вказаний період було зафіксовано 52 затримання, 61 допит і 171 випадок порушення права на справедливий суд.

Зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року ГА ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.

Детальніше про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".